Turpinot interesēties par gadījumu, kad Rīgā, Dzirciema ielā uzstādītas ceļazīmes Apstāties aizliegts, tādējādi krietni apgrūtinot dzīvi apkārtējo daudzstāvu māju iedzīvotājiem, db.lv uzzināja, ka šajā sakarā Rīgā briest apjomīgākas pārmaiņas. Ar laiku tiks aizliegta apstāšanās un stāvēšana uz visām Rīgas maģistrālajām ielām, biznesa portālu db.lv mierināja Rīgas Domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Lūgta konkrētāk pastāstīt par šo plānu, Rīgas domes pārstāve skaidroja: «Par maģistrālām ielām apdzīvotā vietā uzskata ielas, kas ir ar dominējošu savienošanas funkciju un ar lielu transportlīdzekļu noslodzi, kur prioritāte ir sabiedriskajam transportam, pakārtoti tranzīta satiksmei un privātajiem transportlīdzekļiem. Jau vairākus gadus Rīgas pilsētā tiek īstenota maģistrālo ielu atslogošana no brauktuves malā stāvošiem transportlīdzekļiem, piemēram, A. Čaka ielā, Krišjāņa Valdemāra ielā,  Brīvības ielā, Kalnciema ielā, Maskavas ielā u.c.. Nākotnē plānots aizliegt apstāšanos un stāvēšanu – Slokas un Daugavgrīvas ielās.»

Vaicāta precizēt vārdus «ar laiku», U. Ahuna-Ozola atbildēja, ka patlaban to nevarot skaidri pateikt, bet tas nozīmējot, ka aizliegumi tikšot ieviesti pakāpeniski, nevis vienā dienā visā Rīgā, turklāt tikšot domāts arī par alternatīvām, ko piedāvāt iedzīvotājiem.

Db.lv jau rakstīja, ka nesen Rīgā, Dzirciema ielā uzstādītas ceļazīmes Apstāties aizliegts.

Galvenais pamatojums ceļa zīmes nepieciešamībai bijis SIA Rīgas Satiksme norādījums uz to, ka ielas malā stāvošais transports traucē sabiedriskā transporta iebraukšanai pieturvietā un kustībai, kā arī citiem transportlīdzekļiem traucē laikus ieņemt labo malējo stāvokli, lai nogrieztos pa labi uz Slokas ielu.

Taču šāds lēmums apkārtējo māju, no kurām daudzas ir deviņstāvu, iedzīvotājiem krietni apgrūtinājis dzīvi. Pirmkārt, ņemot vērā lielo iedzīvotāju skaitu un pieticīgās automašīnu novietošanai domātās platības māju pagalmos, daudziem iedzīvotājiem tagad vairs nav, kur novietot savus spēkratus. Otrkārt, ceļi māju iekšpagalmos ir tik sliktā stāvoklī, ka dažas - zemākas - automašīnas tajos nemaz nespēj iebraukt. Treškārt, tā kā iedzīvotāji gar Dzirciema ielas malām automašīnas pieraduši turēt gadiem ilgi, daudzi uzreiz nav pamanījuši uzstādītās ceļazīmes, bet ceļu policijas pārstāvji bez kavēšanās devušies piemērot prāvus naudas sodus 30 latu apmērā.

Jautāta, vai ir apsvērta doma, uzstādot šādas aizlieguma zīmes, tās kādu laiku īpaši izcelt, lai apkārtējo namu iedzīvotāji tās pamanītu, U. Ahuna-Ozola portālam db.lv atbildēja: «Saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem netiek paredzēta īpaša ceļa zīmju izcelšana, jo transportlīdzekļu vadītājiem uz ceļa nepārtraukti ir jāievēro ceļu satiksmes organizācijas līdzekļi – ceļa zīmes, ceļa horizontālais apzīmējums, luksoforu signāli.»

Runājot par situāciju uz Dzirciema ielas, viņa vēl arī piemetināja, ka Rīgas domes Satiksmes departaments šā gada 27.jūlijā Dzirciema ielā posmā pie Jaunsaules ielas par 47% palielinājis autostāvvietas ietilpību, samazinot taksometriem paredzēto stāvvietu skaitu.

Ja nu tomēr kāds no iedzīvotājiem vēlas ierosināt uzlabot situāciju pilsētā vai apstrīdēt Rīgas domes lēmumus, ierosinājumus varot sūtīt uz Rīgas domes Satiksmes departamentu (sd@riga.lv), tie tikšot nodoti atbildīgajiem speciālistiem izskatīšanai un atbildes sniegšanai.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra