Auto 2012 Ķīpsalā

Auto
2012. gada 28. aprīlis 11:17

Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā darbu sākusi izstāde Auto 2012.

Trīs dienu garumā visi, kuriem interesē automobiļi, kuriem tā ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, var iepazīties ar jaunākajiem vieglo automobiļu un komerctransporta modeļiem, uzzināt par jaunākajiem sasniegumiem automobiļu remonta un aprīkojuma jomā, kā arī pamielot sirdi un dvēseli ar ekskluzīviem, neparastiem un krāsainiem automobiļiem no auto klubu, tūninga speciālistu un restauratoru garāžām.

Lai būtu vieglāk orientēties izstādē, organizatori piedāvā TOP 10+1:

Baltijas pirmizrādes
Īpašu uzmanību izstādei Auto 2012 ir pievērsuši autotirgotāji. Tieši uz izstādi Latvijā ir ieradies Isuzu D-MAX pikaps, autoekspertu augsti novērtētais Kia cee'd, pasaulē pirmais dīzeļhibrīda pilnpiedziņas auto Peugeot 3008 Hybrid4, kā arī Latvijā vēl neredzēts pilnpiedziņas pilsētas krosovers Peugeot 4008.

Zviedru tūnings
Autotūninga šovā Auto Exotica 2012 pirmo reizi redzama zviedru autotūninga speciālista Lukasa Koses tūnēto automašīnu kolekcija. Uz Ķīpsalu godalgotais zviedrs ir ieradies ar četriem savas kolekcijas automobiļiem: Zuperior, Zitrix, Zenith un Zliver. Šie automobiļi ir būvēti uz Mazda, Mitsubishi un Nissan sportiskāko modeļu bāzes.

Pasaules nemierīgākie auto – louraideri
Vairākus gadus Latvijā nav manīti louraideri, taču pēc daudzu Auto Exotica fanu lūguma, tie ir atgriezušies.

Jauda un klasika – hotrodi
Autotūninga šovā šogad viesojas divi dažādi no vēsturiskiem Chevrolet automobiļiem būvēti hotrodi.

Kurš būs Latvijas Gada auto?
Izstādes Auto 2012 laikā āra ekspozīcijā ir iespēja iepazīties ar pirmajiem titula Gada auto pretendentiem, piemēram, Chevrolet Malibu, Hyundai i30, Kia Optima, Mazda CX-5 un Opel Zafira Tourer.

Latvija un citi retro automobiļi
Autošovā Auto Exotica 2012 savu vietu ir atraduši vairāki kvalitatīvi restaurēti automobiļi. Kā spilgtāko eksponātu organizatori min RAF 977 DM jeb Latvija no pagājušā gadsimta vidus.

1000 zirgspēku sacīkšu monstri
Savu pirmizrādi autotūninga šovā piedzīvo Venta Pečaka drifta automobilis BMW 357iTT, kura sirds – 5,7 litru Chevrolet Corvette dzinējs ar divām turbīnām – spēj attīstīt 850 zirgspēku jaudu un 1250 Nm lielu griezes momentu.

ShowCar Truck
Multimediju treilerī tiek demonstrētas jaunākās tendences autoindustrijā, rezerves daļu ražošanā un aprīkojumā.

Spēcīgi kravas automobiļi
Ja Mercedes-Benz, Renault, Volvo, Iveco, Scania un MAZ smagie automobiļi šķiet redzēti, tad organizatori iesaka aplūkot tādus smagsvara vilcējus kā Freightliner un Mack.

Piespraud un brauc!
Auto 2012 atrodami vairāki elektromobiļi, kas ļauj domāt par vidi un neatjaunojamo resursu saudzēšanu.

Borats zelta mētelī
Liels un no zelta... nē, tas nav no zelta. Taču šis auto ir kino varonis. Pavisam drīz uz kino ekrāniem nonāks britu komiķa Sašas Barona Koena filma Diktators, kurā pats diktators brauks ar zeltītu bruņoto apvidus automašīnu Dartz Prombron. Bez tam šī automašīna, kas apskatāma autošovā Auto Exotica 2012, bieži tiek saukta par Russo Balt pēcteci.

Izstādi organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Auto, Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociāciju un Auto Ekspo.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra