Uzņēmums Auto Īle un Herbst (AĪH) noraida Moller Baltic Import (MBI) izteiktos pārmetumus un uzsver, ka sen iesniedzis pretargumentus līguma uzteikumam uz kuriem konkrēta atbilde joprojām nav saņemta. Tāpēc AĪH par konstruktīvāku rīcību uzskata vēršanos tiesā nevis turpmāku dokumentu kaudžu iesniegšanu MBI, «kam tie neinteresē».

«MBI attieksme pret AĪH gan savstarpējās, gan publiskās komunikācijas līmenī jau no paša konflikta sākuma ir bijusi uzkrītoši nekonstruktīva,» sacīja AĪH valdes loceklis Māris Īle. Viņš uzsvēra, ka uzņēmums nav saņēmis nevienu atspēkojumu argumentiem par līguma uzteikuma nepamatotību, bet MBI uzstājīgā savas pozīcijas saglabāšana, bez pretargumentiem publiskajā telpā ir sabiedrības maldināšana.

Atbildot uz MBI apgalvojumu par to, ka AĪH bijis pietiekami daudz laika iesniegt pierādījumus tam, ka uzņēmums nav pārkāpis dīlera līguma noteikumus, AĪH uzsver, ka savus argumentus par to, kādēļ izdarītais līguma uzteikums ir nepamatots un nav spēkā esošs, iesniedzis vairākkārt gan rakstiski, gan mutiski. AĪH norāda, ka MBI nav izrādījis ne mazāko interesi šos argumentus izskatīt vai atspēkot, aprobežojoties tikai ar lakoniskām frāzēm tos noraidot.

Uzņēmums norāda, ka par konstruktīvāku rīcību savu interešu aizstāvībai uzskata argumentētu vēršanos tiesā un Konkurences padomē, nevis «turpmāku pierādījumu un dokumentu kaudžu iesniegšanu MBI, kam tie acīmredzami neinteresē».

AĪH akcentē, ka MBI joprojām nav pamatojis ne dokumentācijas auditu, kuru procedūra neesot atbildusi dīlera līguma nosacījumiem, veikšanu šā gada janvārī, ne līguma uzteikuma formas un satura neatbalstību līgumam. «Tā vietā MBI vienpusīgi un patvaļīgi izgudro nepamatotas prasības un arvien jaunus nosacījumus, kur, kā un cik ilgā laikā ir jābūt pieejamiem dokumentiem. Tas tiek darīts, lai jebkuriem līdzekļiem panāktu AĪH neatbilstību jaunizgudrojumiem un varētu lauzt dīlera līgumu,» apgalvo AĪH.

Auto Īle un Herbst norāda, ka MBI ar savām darbībām arī turpinot maldināt AĪH par savu pozīciju attiecībā uz līguma spēkā esmaības faktu. To apliecinot otrdien notikusī MBI auditoru vizīte AĪH telpās. Vizīte bijusi nepieteikta, kas esot pretrunā ar līgumā noteikto procedūru, kura paredz šādas pārbaudes iepriekšējo pietekšanu un pārbaudes pamatojamuma esamību. Šādas darbības apstiprinot AĪH uzskatu, ka MBI mērķis, uzsakot dīlera līgumu, ir kļūt par vienīgo Volkswagen automašīnu izplatīšanas tirgus spēlētāju Latvijā nevis sodīt ĀĪH par līguma nosacījumu pārkāpumiem.

Db.lv jau vēstīja, ka MBI no otrdienas, 27. marta, vairs nepieņems jaunus Auto Īle un Herbst Volkswagen Pasažieru un Komerctransporta Life grupas automašīnu pasūtījumus. Komentējot līguma uzteikumu, MBI norādīja, ka līdz pat šai dienai nav saņēmis no AĪH argumentus, kuri apstrīdētu patieso līguma pārkāpuma būtību. Tāpat MBI norāda, ka neesot saņēmis pieprasītos dokumentus un pierādījumus tam, ka darījumi tikuši veikti atbilstoši līguma nosacījumiem.

«AĪH tika dots pietiekami daudz laika, lai uzrādītu visus nepieciešamos dokumentus par automašīnu gala patērētājiem, kuriem pēc dīlera līguma nosacījumiem jāglabājas uzņēmumā un jābūt pieejamiem nekavējoties,» teikts Moller Baltic Imports paziņojumā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra