Valsts ieņēmumu dienests (VID) plāno slēgt vairāk nekā 200 tūkst. Ls vērtu iepirkumu par 20 Volkswagen markas automašīnu nomu. automašīnas VID piegādās uzņēmumi AD Rem Auto un Auto Īle un Herbst, kas, kā vēstīts iepriekš, šā gada februārī zaudēja savu Volkswagen dīlera licenci. 

No Auto Īle un Herbst VID uz trim gadiem plāno iznomāt 16 Volkswagen Polo markas automašīnas, bet  AD Rem Auto – četras Volkswagen Transporter markas automašīnas, Db.lv pastāstīja VID Sabiedrisko attiecību daļā. 

Līgumcena, par kuru VID paredz nomāt automobiļus ir 237,6 tūkst. Ls, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā, tomēr šajā iepirkumā ietilpst arī Centrālās finanšu un līgumu aģentūras ieprikuma par trīs vieglo automašīnu Volkswagen Jetta no Auto Īle un Herbst.

Šogad VID plāno utilizēt 14 transportlīdzekļus, bet pērn un 2010. gadā kopumā norakstīti un utilizēti 34 transportlīdzekļi. 

Aptuveni 20% jeb 44 VID piederošās automašīnas ir vecākas par desmit gadiem.

Pirms mēneša VID rīcībā bija 218 transportlīdzekļi, no kuriem 170 piederēja pašam VID, bet 48 tika nomāti.

Db.lv jau iepriekš vēstīja, ka Volkswagen importētājs Moller Baltic Import SE ir lauzis dīlera līgumu ar SIA Auto Īle un Herbst, savu rīcību pamatojot ar sistēmiskiem pārkāpumiem no SIA Auto Īle un Herbst puses, tostarp nelegālu automašīnu reeksportu lielos apmēros. Neņemot vērā līguma laušanu, a/s Latvenergo sava novecojušā transpotra parka atjaunošanu iepirkuma procedūras rezultātā uzticējusi šim tirgotājam. Kopumā Auto Īle un Herbst piegādās Latvenergo 99 automašīnas. Lēmumu gan IUB apstrīdējuši citi šī konkursa pretendenti, kas iesnieguši sūdzību IUB, tomēr biroja lēmums bija pozitīvs par labu Latvenergo izvēlētajam kandidātam. 

Kā liecina Latvenergo gadījums – tas, ka patlaban Auto Īle un Herbst ir zaudējis savu Volkswagen dīlera licenci, nav šķērslis, lai uzņēmums uzvarētu iepirkumu konkursos. SIA Auto Īle un Herbst, sakarā ar Latvenergo iepirkumu, sniedza apstiprinājumam par tiesībām slēgt līgumu par automašīnu piegādi un apkalpošanu garantijas laikā un Moller Baltic Import SE norādīja, ka SIA Auto Īle un Herbst ir tiesīgs slēgt līgumu par jauno automašīnu piegādi līdz šī gada 26. martam un Moller Baltic Import SE garantē transporta līdzekļu piegādi ar SIA Auto Īle un Herbst piedāvātiem nosacījumiem. 

Kā iepriekš vēstīts, auto tirgotājs Auto Īle un Herbst no šā gada marta kļuvis par Škoda automašīnu oficiālo servisa partneri Latvijā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra