Uzņēmuma Moller Baltic Import, kas šā gada pavasarī ar plašām diskusijām sabiedriskajā telpā lauza līgumu ar līdzšinējo Volkwagen dīleri Auto Īle un Herbst, patlaban meklē jaunus sadarbības partnerus Latvijā, paziņojis Volkswagen importētājs.

«Mēs publicējām sludinājumus par Volkswagen dīleru vietām Jelgavā, Valmierā un Daugavpilī un jau saņēmām vairākus potenciālu sadarbības partneru pieteikumus. Pēc biznesa plānu analīzes, visticamāk, uzsāksim sadarbību ar vairākiem pieteikumu iesniedzējiem,» norāda Moller Baltic Import vadītājs Tore Nīlsens Brēns (Tore Nilsen Breen), piebilstot, ka «pēc starpgadījuma ar iepriekšējo dīleri Auto Īle un Herbst uz sadarbības partneriem uzņēmums raugās ar zināmu piesardzību».

Jau rakstīts, ka Volkswagen importētājs SE Moller Baltic Import šā gada pavasarī lauza līgumu ar ilggadējo Volkswagen markas dīleri SIA Auto Īle un Herbst. Moller Baltic Import pārstāvji norādīja, ka līgums ticis lauzts, pamatojoties ar sistēmiskiem pārkāpumiem no partnera puses, tostarp nelegālu reeksportu lielos apmēros, savukārt Auto Īle un Herbst pauda, ka līguma uzteikums nav pamatots un ka notikušais izskatās pēc mēģinājuma uznēmumu izspiest no tirgus ar nekorektām metodēm.  Šā gada marta beigās Auto Īle un Herbst kļuva par Škoda automašīnu oficiālo servisa partneri Latvijā. 

Runājot par jauna partnera meklēšanu Latvijā, Moller Baltic Import vadītājs T. N. Brēns norāda, ka «citās Baltijas valstīs Moller Group nesen ir atradis uzticamus un drošus sadarbības partnerus – Igaunijā Moller Group šogad ir pārdevis Volkswagen auto dīlera uzņēmuma daļas Aasta Auto As Tartu pilsētā. Savukārt Lietuvā vēsturiski ir tikai viens Moller Group piederošs Volkswagen dīleris un četri neatkarīgi Volkswagen dīleri».

«Tas lieku reizi apliecina izskanējušo pārmetumu neatbilstību Moller Group īstenotajai stratēģijai Baltijas valstīs – mēs netiecamies pēc dominējoša stāvokļa šajā tirgū,» norāda uzņēmuma vadītājs. Jau ziņots, ka sabiedriskajā telpā izskanēja viedokļi, ka pēc Auto Īle un Herbst (AĪH) dīlera tiesību atņemšanas nākotnē vairāki AĪH klienti Volkswagen automašīnu vietā varētu izvēlēties izvēlēsies citu ražotāju spēkratus. Auto Īle un Herbst ilggadējie klienti iepriekš pauda nožēlu par Volkswagen importētāja Moller Baltic Import SE centieniem uzteikt AĪH Volkswagen automašīnu dīlera līgumu, norādot, ka tas grauj Volkswagen tēlu Latvijā.

Savukārt T. N. Brēns piektdien, 8. jūnijā, izsūtītā paziņojumā uzsver, ka «uzņēmuma attīstības stratēģija gan Baltijas valstīs, tai skaitā Latvijā, gan citās Eiropas valstīs tiek veidota, stingri balstoties uz vispārpieņemtiem biznesa ētikas principiem, un sadarbības partneros tiek augstu vērtēta godprātība un uzticamība, ko apliecina tirgus un līgumisko nosacījumu ievērošana».

Šā gada 22. maijā Konkurences Padome savā lēmumā atzinusi, ka Moller Baltic Import dīlera līgumu uzteikums AĪH ir bijis objektīvs un ES konkurences normatīviem atbilstošs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra