Uzņēmums Auto Īle un Herbst (AĪH) iesniedzis prasības pieteikumu tiesā saistībā ar Volkswagen automašīnu dīlera līguma nepamatotu uzteikumu, kā arī ceturtdien iesniedz pieteikumu Konkurences padomē.

AĪH norāda, ka sarunas ar Volkswagen importētāju Latvijā Moller Baltic Import (MBI) nav devušas nekādu rezultātu un tāpēc uzņēmums vērsies tiesā.

Uzņēmums skaidro, ka šonedēļ uz sarunām bija aicinājis MBI pārstāvjus, lai tie sniegtu paskaidrojumus par nepamatoto līguma uzteikumu un veidu, kā MIB vēlas pārņemt AĪH tirgus daļu. «Redzot, ka savu rīcību pamatot būs grūti, MBI pārstāvji gan sarakstē ar AĪH, gan sarunas laikā atteicās atbildēt uz AĪH argumentiem pret uzteikumu, vien formāli norādot, ka MBI joprojām neatsakoties no uzteikuma,» uzsver uzņēmums.

Tas licis AĪH sākt tiesvedību par MBI izdarītajiem līguma pārkāpumiem, meklēt palīdzību Konkurences padomē, valdībā un Eiropas Savienībā.

«Ir nepieļaujami, kad tāds liels starptautiskais importētājs kā MBI ar reideru metodēm cenšas atņemt ilgtermiņā strādājošam Latvijas uzņēmumam tā tirgus daļu,» uzsvēra Auto Īle un Herbst valdes loceklis Māris Īle. Viņš norādīja, ka aizvadītajā gadā uzņēmums bijis lielākais Volkswagen tirgotājs Latvijā un pārdevis 57% no visām šī zīmola automašīnām.

MBI Latvijā veicis lielas investīcijas un M. Īle pieļāva, ka AĪH tirgus daļa viņus ieinteresējusi, jo citādāk ieguldījumus būtu grūti atpelnīt. «Kā vertikāli integrēts uzņēmums - importētājs un dīleri atrodas viena īpašnieka rokās – MBI vēlas atņemt tirgu viņu sistēmā neietilpstošiem uzņēmumiem,» sacīja M. Īle. Viņš apliecināja, ka AĪH no savas puses darījis visu iespējamo, lai konfliktu risinātu sarunu ceļā un vienojoties, taču MBI attieksme un vēlme panākt savu, izmantojot jebkādus paņēmienus, likusi uzņēmumam ķerties pie tiesiskiem līdzekļiem, lai aizstāvētu savu biznesu un intereses.

Db.lv jau vēstīja, ka AĪH iepriekš norādīja, ka MBI rīcība, kā arī konkurences trūkums, novedīs pie tirdzniecības apjomu krišanās, servisa kvalitātes pazemināšanās un Volkswagen automašīnu cenu palielināšanās. AĪH uzskata, ka MBI Latvijā jau ir izdarījis vienu vai, iespējams, vairākus konkurences tiesību pārkāpumus. Tāpat uzņēmumam nav pieņemams veids, kādā tika iesniegts līguma uzteikums un veikts audits.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra