Pērn Latvijā automašīnu nomu sektorā bijusi izaugsme, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas auto nomu asociācijas (LANA) valdes priekšsēdētājs un automašīnu nomu uzņēmuma Sixt vadītājs Baltijas valstīs Arnis Jaudzems.

Pēc Jaudzema teiktā, gan viņa pārstāvētais uzņēmums Sixt, gan konkurenti pērn piedzīvojuši izaugsmi, taču konkrēti dati vēl nav zināmi.

Kā iemeslus izaugsmei asociācijas valdes priekšsēdētājs nosauca to, ka Latvijā notikuši vairāki lieli pasākumi, kas piesaistījuši ārvalstu viesus, piemēram, Pasaules koru olimpiāde un Rīga kā Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Tāpat viņš atzīmēja tādus faktorus, kā izaugsmi tūrismā un biznesa vidē Eiropā, tādējādi uzņēmēji darījuma braucienos izmanto auto nomas pakalpojumus, kā arī stabilitāti pasažieru skaita ziņā lidostā.

Jaudzems arī pastāstīja, ka uz šo gadu raugās pozitīvi, atzīmējot Latvijas prezidentūras Eiropas Padomē pienesumu. «Protams jebkurš notikums kas notiek, ir lielāks pieprasījums, jo viena lieta ir tā redzamā daļa, bet otrs ir  - jebkurš pasākums ir arī jāapkalpo un ir ļoti liels apkalpojošais personāls utt., kas protams atstāj pozitīvu ietekmi uz tirgu,» sacīja asociācijas valdes priekšsēdētājs.

Savukārt, runājot par Ukraines krīzes ietekmi, viņš klāstīja, ka tā var ietekmēt ceļošanas paradumus, it īpaši, ja tā padziļināsies. «Ja saglabās esošā līmenī, tad atkarība no Krievijas tūristiem nav tik liela, un arī Rietumeiropā bizness iet uz priekšu, un tad izaugsme varētu būt,» teica Jaudzems, piebilstot, ka, protams, ir jāparedz arī ļaunākie scenāriji.

LANA izveidota 2011.gadā, un tajā ietilpst auto nomas uzņēmumi ALD Automotive, Auto 5, Avis, Europcar un Sixt. Aociācijas mērķis ir sakārtot auto nomu biznesa vidi Latvijā, nodrošināt auto nomas pakalpojumu ņēmēju interešu ievērošanu un aizstāvēt savu biedru intereses.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra