Trīs nozīmīgākie kritēriji, kas jāņem vērā, nosakot OCTA polises cenu, pēc Latvijas autovadītāju domām, ir transportlīdzekļa vadītāja izraisīto negadījumu skaits, vadītāja braukšanas stāžs un ātruma pārkāpumu skaits, liecina Swebank P&C Insurance aptauja.

To, ka OCTA polises cena jāveido atkarībā no izraisīto ceļu satiksmes negadījumu skaita, norādījuši 72% respondentu, vadītāja braukšanas stāžu par svarīgu kritēriju uzskata 58% aptaujāto, bet ātruma pārkāpuma skaitu – 44% aptaujas dalībnieku.

Mazāks skaits – 36% - respondentu atzīmējuši, ka kā kritērijs jānosaka transportlīdzekļa tips, 29% - transportlīdzekļa vecums, 24% - transportlīdzekļa vadītāja vecums, 19% - transportlīdzekļa pilna masa, 15% - transportlīdzekļa nobraukums, 9% - transportlīdzekļa reģistrācijas vieta, 6% - transportlīdzekļa vadītāja izglītības līmenis, 4% - transportlīdzekļa vadītāja dzimums, bet 6% aptaujāto atzīmējuši, ka viņiem nav viedokļa, kas būtu jānosaka par OCTA polises cenas kritērijiem.

Aptaujā lauku iedzīvotāji biežāk nekā pilsētnieki kā būtiskus kritērijus atzīmē ātruma pārkāpumu skaitu (41% pret 35%) un transportlīdzekļa masu (21% pret 15%). Savukārt rīdzinieki izteikti biežāk uzvēruši, ka, veidojot OCTA polises cenu, nozīmīgs faktors ir transportlīdzekļa tips.

Transportlīdzekļa vadītāja izraisīto negadījumu skaitu par visbūtiskāko kritēriju norāda iedzīvotāji vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem (68%), pretstatā jauniešiem vecuma grupā no 18 līdz 20 gadiem, no kuriem tikai 41% uzskata to par svarīgu aspektu OCTA polises cenas veidošanā.

«OCTA polises cenu ietekmē tādi faktori kā apdrošināšanas termiņš, transportlīdzekļa tips, pilna masa, vecums, reģistrācijas vieta, arī īpašnieka juridiskais statuss, automašīnas izmantošanas veids, autovadītāja braukšanas vēsture un vecums. Autovadītājiem ir svarīgi saprast, ka papildu pamatfaktoriem katra apdrošināšanas sabiedrība vēl izvirza savus kritērijus, kas ietekmē apdrošināšanas prēmijas apjomu,» stāsta Swedbank P&C Insurance Latvijas filiāles vadītājs.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra