Šā gada pirmajā mēnesī novērojams pieaugums atlīdzību summās, kas izmaksātas par nozagtajām automašīnām. Janvārī tās ir palielinājušās pat par 64 procentiem un sasniedz 135 tūkstošus latu, liecina apdrošināšanas sabiedrības Balta dati.

Janvārī, salīdzinot ar attiecīgu periodu pirms gada, par trešdaļu krities kopējais atlīdzību pieteikumu skaits par negadījumiem ar auto. Tomēr februāra pirmajā nedēļā ir kritiski pieaudzis pieprasījums pēc autopalīdzības pakalpojumiem, kad autovadītāji nav varējuši iedarbināt savus auto, norāda apdrošinātājs.

Gada pirmajā mēnesī, salīdzinot ar atbilstošu periodu 2011. gadā, apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu skaits par negadījumiem ir samazinājies par 33 procentiem, savukārt pieteikumi par ceļu satiksmes negadījumiem ir kritušies par 36 procentiem.

«Negadījumu skaita kritumu galvenokārt varētu būt veicinājis fakts, ka, pretēji iepriekšējām gadam, intensīva snigšana bija vien dažas dienas. Savukārt pēc sniega tīrīšanas darbu izveikšanas ceļi ilgstoši saglabājās sausi un salīdzinoši droši. Nelielais sniega daudzums arī ļāva saglabāt ielas labi izbraucamas,» situāciju skaidro Ingus Savickis, apdrošinātāja Balta Atlīdzību direktors.

I. Savickis arī norādīja, ka savu pienesumu devuši fotoradari, kas izraisījuši vidējā ātruma samazinājumu uz Latvijas ceļiem. «Tomēr, kā jau ierasts ziemas sezonā, tiek pieteikti dažādi negadījumi, kas saistīti ar slidenajiem ceļiem – auto saslīdēšana un bremzēšanas ceļa nenovērtēšana, kas noved pie sadursmēm ar citiem transportlīdzekļiem un dažādiem šķēršļiem - ceļa apmalēm, kupenām u.tml.,» atzīst Balta Atlīdzību direktors. Viņš arī aicināja autovadītājus saglabāt modrību, pat neskatoties uz to, ka ir pierimis spēcīgais sals.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra