Jauno Valsts policijas automašīnu sadalījuma nosacījumi ir neskaidri, bezceļiem paredzētie pilnpiedziņas auto lielākoties palikuši Rīgā, vēstīja raidījums De facto.

Pēc pērnā gada kaislībām ap vērienīgo policijas automašīnu nomas līgumu daļa jauno spēkratu saņemti un jau arī sadalīti pa iecirkņiem, informēja raidījuma veidotāji. Jaunās automašīnas daudzas policijas nodaļas gaidījušas kā atpestīšanu, lai beidzot varētu uzlabot nolietoto autobāzi. Lauku iecirkņos arī cerēts, ka beidzot saņems spēkratus, ar kuriem varēs braukt pa bezceļiem. Tomēr De facto rīcībā esošā informācija liecina – auto sadale notikusi nevis saskaņā ar policijas darbinieku ikdienas vajadzībām, bet kārtējo reizi nostrādājis amatpersonu svarīguma princips. Proti, augstākstāvošajiem lietošanā tikuši arī labākie spēkrati, pat ja pienākumu pildīšanai tas nav nepieciešams.

Valsts policijas sniegtie dati par kopumā 194 Volkswagen Tiguan markas automašīnu sadalījumu esot skopi: 29 jaunie auto tikuši Kurzemei, 30 – Latgalei, pa 28 – Vidzemei un Zemgalei, policijas darbiniekiem Rīgas reģionā atvēlēti 49, bet dažādos citos Valsts policijas dienestos 30 jaunie automobiļi.

Sīkākas ziņas likumsargi neatklāj, uzsverot, ka automašīnas ir tāds pats speclīdzeklis kā ieroči, tā ir ierobežotas pieejamības informācija un tādēļ precīzu skaitu par sadalījumu iecirkņos Valsts policija nesniegs. Arī no komentāriem kameras priekšā policijas pārstāvji kategoriski atteikušies, pamatojumu par sadalījuma principiem gan solot rakstiski, taču tā arī to nesniedzot.
De facto rīcībā esošās ziņas liecina – no 14 sliktāk izbraucamiem ceļiem paredzētajām pilnpiedziņas automašīnām, tikai četras atvēlētas reģioniem, bet pārējās desmit palikušas Rīgas kungiem.

Ministrija ziņas par pilnpiedziņas auto lietotājiem ne noliegusi, ne apstiprinājusi, uzsverot – šādas informācijas tās rīcībā neesot.

«Vidēji, ja mēs runājam par Tiguan automašīnām, vidēji tās ir 30 autotransportvienības uz katru reģionu plus/mīnus. Un tālāk jau tā ir reģionu vadītāju atbildība, kurā konkrēti iecirknī, kuram konkrēti policistam šis te autotransports tiek piestiprināts,» vien norādījusi Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

Savukārt uz jautājumu, kādēļ šo sadalījumu policija definējusi kā ierobežotas pieejamības informāciju, valsts sekretāre nav spējusi atbildēt: «Es personīgi neesmu jums tādu atbildi sniegusi, tā kā es nevarēšu jums to pateikt.»

Tāpat Iekšlietu ministrija uzsvērusi, ka iepirkums vēl turpinās, automašīnas būs vēl un par galīgo auto sadali varēs runāt ātrākais vasarā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra