Valsts lauku tīkla konkursā «Laukiem būt!» šogad ar savu biznesa projektu sekmīgi startējuši jaunieši Sintija Pakalne un Arnolds Auza no Rundāles novada Svitenes, vēsta reģionālais laikraksts Bauskas Dzīve.

Svitenieku biznesa plāns konkursā novērtēts ar 300 eiro naudas balvu un nākotnē varot kļūt par dzīvotspējīgu uzņēmumu, stāsta Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Bauskas biroja uzņēmējdarbības konsultante Dace Griķe.

Mašīnu atjaunošana un apstrāde pret rūsu sākumā bijis Arnolda hobijs, taču tam ir praktisks pamats. «Latvijā ir skarbi laikapstākļi, mitrums, mašīnas rūsē, tās jāapstrādā, lai kalpotu darbā. Zemniekiem tas ir īpaši svarīgi, jo tās izmanto ražošanā,» skaidro jaunais meistars.

Šogad Arnolds jau apstrādājis četras mašīnas – pirmās saimnieks jaunekli kā rūpīgu un atbildīgu meistaru ieteicis draugam. Arnolds rāda šausminošas bildes ar mirdzoša džipa apakšējā rāmja, ritošās daļas un motora virsmām un dobumiem, kas pa lauku ceļiem piedzīti dubļiem. Tos nomazgājot, atklājas uzburbušas rūsas kārta.

Svitenieka darbnīcā mašīna pavadīs mēnesi vai pusotru, taču jaunietis uzsver: «Es garantēju 15 gadus mašīnas sekmīgu kalpošanu. Trīs dienās, kā to reklamē dažas firmas, pretrūsas apstrāde nav kvalitatīvi izdarāma – tā ir acu aizsmērēšana. Tādā procesā neiziet septiņus nepieciešamos attīrīšanas un apstrādes posmus, neļauj virsmai kārtīgi nožūt.»

Sviteniekiem jau ir firmas nosaukums – «RARF» jeb «Car Restoration and Rebuild». Juridiski jaunais uzņēmums vēl nav reģistrēts, to plānots izdarīt, kad sāksies pastāvīga darbība.

Plašāk lasiet laikrakstā Bauskas Dzīve.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra