Šā gada pirmos sešus mēnešus OCTA nozare noslēgusi ar 187,3 tūkstošu latu lieliem zaudējumiem. Pirmā pusgada rādītāji ir vērtējami pozitīvāk nekā aizvadītajā gadā, kad nozare pusgadu noslēdza ar 800 tūkstošus latu lieliem zaudējumiem, informē Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB).

Saskaņā ar LTAB Informācijas sistēmas datiem kopējais pirmā pusgada notikušo ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) skaits, par kuriem OCTA apdrošinātājiem  iesniegti zaudējumu pieteikumi, ir 13,6 tūkstoši. LTAB norāda, ka, salīdzinot ar aizvadītā gada tādu pašu periodu, ir vērojams samazinājums par 16,3%.

Saskaņotais paziņojums,  noformējot CSNg,  gada pirmajos sešos mēnešos izmantots 8,6 tūkstošos gadījumu, kas ir par 15,9% mazāk nekā aizvadītā gada attiecīgā laika posmā. Šāds samazinājums saistīts nevis ar saskaņotā paziņojuma mazāku pielietojumu CSNg apstākļu fiksēšanai, bet kopējo CSNg skaita samazinājumu un avāriju apmēriem, skaidro LTAB.

No gada pirmajos sešos mēnešos apdrošināšanas sabiedrībās reģistrētajiem 13,6 tūkstošiem apdrošināšanas gadījumiem – 12,5 tūkstoši apdrošināšanas gadījumu ir notikuši Latvijā, no tiem – 59% Rīgā. Savukārt 1026 apdrošināšanas gadījumi notikuši ārvalstīs.

LTAB norāda, ka ārvalstīs notikušo apdrošināšanas gadījumu skaitam ik gadu ir tendence palielināties, kas skaidrojams ar aizvien vairāk pieaugošo gan uzņēmēju, gan arī fizisko personu ekonomisko aktivitāti. Visvairāk apdrošināšanas gadījumi notikuši Vācijā (178), Krievijā (128), Lietuvā (121), Polijā (120) un Igaunijā (70).

Gada pirmajos sešos mēnešos apdrošināšanas sabiedrībās un LTAB iesniegti 17,5 tūkstoši zaudējumu pieteikumu, kas ir par 13,6% mazāk nekā pērnā gada pirmajā pusgadā. Kopējais lēmumu skaits par atlīdzību izmaksām gada pirmajos sešos mēnešos  ir 17,5 tūkstoši, par kopējo summu Ls 11,1 miljons latu, kas ir par  11,3% mazāk nekā aizvadītā gada attiecīgajā laika posmā.

Vislielākā atlīdzību  summa tika izmaksāta par transportlīdzekļu bojājumu un bojāejas zaudējumu atlīdzināšanu, kas kopā veidoja 84,5% no kopējās atlīdzību summas. Savukārt vidējās atlīdzības izmaksas lielums salīdzinot ar 2011.gada 6 mēnešiem, ir pieaudzis par 7,3%, vidēji veidojot Ls 728. Kā norāda LTAB, salīdzinot ar pagājušā gada tāda paša perioda datiem, nedaudz ir samazinājies vidējais atlīdzības izmaksas lielums par ārzemēs notikušu apdrošināšanas gadījumu, tomēr joprojām tas ir ievērojami lielāks nekā Latvijā - 3,6 reizes lielāks nekā vidējais atlīdzības izmaksas lielums par Latvijā notikušiem CSNg.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra