Kopējais apdrošināšanas atlīdzību krāpšanas gadījumu skaits pasaulē ir 5 – 15% no apdrošināšanas prēmiju kopapjoma, un līdzīga situācija vērojama arī Latvijā, Db.lv sacīja apdrošinātāja Balta drošības dienesta vadītājs Egīls Sīlis – Jaunsīlis.

Ar auto apdrošināšanu saistītas mahinācijas un krāpšanas situācijas visbiežāk notikušas krīzes sākumā – 2008. gada otrajā pusē un 2009. gadā, novērojusi Balta. Tas sakritis ar laika posmu, kad cilvēkiem radās problēmas veikt kredītu un līzingu maksājumus. 

Patlaban transporta jomā lielo krāpniecību īpatsvars ir būtiski sarucis, skaidroja Balta drošības dienesta vadītājs. Viņš arī pastāstīja, ka apdrošināšanas atlīdzības novirzījušās uz sīkajiem negadījumiem, piemēram, nelielām avārijām ar 500 latu vidējo atlīdzības apjomu un līdz ar to pieaudzis sīko maldināšanas gadījumu skaits, t.i. cilvēki, piesakot apdrošināšanas gadījumus, noklusē par iepriekšējiem bojājumiem, kas ir pretrunā ar normatīvajiem dokumentiem, kuri reglamentā apdrošināšanu.

Db.lv jau vēstīja, ka Krievijas iedzīvotāji cenšas izkrāpt apdrošināšanas inscenējot ceļu satiksmes negadījumus, nereti pat metoties zem transportlīdzekļa riteņiem. Savukārt apdrošinātājs Balta savā praksē nav novērojis gadījumus, kad cilvēki apzināti izraisa ceļu satiksmes negadījumus, piemēram, simulējot automašīnas uzbraukšanu cilvēkam, lai cietušais gājējs saņemtu kompensāciju.

Patlaban apdrošinātāja 2012. gada analīze liecina, ka būtisks krāpšanās gadījumu skaita kritums vai pieaugums nenotiks.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra