Drošības rezervju izveides konkursos varēs piedalīties uzņēmumi, kuriem nav speciālo atļauju.
 
Atceļot ierobežojumu, kas nosaka, ka naftas drošības rezervju izveides konkursos piedāvājumus var iesniegt tikai licencēti nozares komersanti, Ekonomikas ministrija (EM) cer saņemt vairāk piedāvājumu, kas var nodrošināt iespēju saņemt zemākas piedāvātās cenas, kā arī samazināt ietekmi uz degvielas mazumtirdzniecības cenu.

Plānotās izmaiņas var veicināt konkurenci, bet stipri apšaubāms, vai tas ļaus būtiski samazināt pakalpojuma cenu, DB norāda Statoil Fuel & Retail Latvia Komunikācijas vadītājs Artūrs Eglītis. «Jāņem vērā, ka naftas produktu tirdzniecībai un attiecīgi arī uzglabāšanai ir nepieciešami ne tikai lieli naudas resursi, bet arī svarīgas kompetences, infrastruktūra un loģistikas nepieciešamība,» viņš skaidro, uzsverot – uzņēmumi, kuriem ir licences un nepieciešamie līdzekļi, jau ir izvērtējuši iespējas piedalīties drošības rezervju izveides konkursos.

«Pat ja jaunajiem iespējamajiem konkursantiem būs atbilstoši naudas resursi, jebkurā gadījumā tiem būs nepieciešamas kompetences naftas produktu tirgus pārzināšanā, infrastruktūra (termināļi) un loģistikas ķēde. Līdz ar to, lai nodrošinātu šo pakalpojumu, šādiem uzņēmumiem būs jāapmaksā atbilstoši rīki – vai nu tas būs fiziskas piegādes, vai tā dēvētās biļetes, kas maksās naudu,» tā viņš.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra