Ceļu satiksmes drošības direkcijas direktors Andris Lukstiņš atklāj, ka braukt ar zaporožecu viņu mudina gan atmiņas par pirmo automašīnu jaunības gados, gan humora izjūta.

«Ja pamanāt, ka pa Rīgas ielām moderno, rietumvalstīs ražoto, labi pazīstamo automašīnu vidū pārvietojas balts zaporožecs ar valsts numuru AL-21, tad ziniet - pie tā stūres atrodas nevis Rīgā mazbērnus apciemot iebraucis laucinieks, bet Ceļu satiksmes drošības direkcijas direktors Andris Lukstiņš,» raksta laikraksts Diena.

«Šo automašīnu pirms dažiem gadiem man uzdāvināja draugi, un gada siltajā laikā es ar to reizēm izbraucu. Tehniskā apskate mašīnai nokārtota, varu braukt droši,» skaidrojis A. Lukstiņš.

Viņa vadītās Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) darbinieki ar aizrautību stāstījuši to, ka direktors ar balto zaporožecu brauc uz apspriedēm Satiksmes ministrijā un novieto senatnīgo jeb, tā sakot, vintage automašīnu līdzās citu ministrijas pārziņā esošo iestāžu vadītāju mūsdienīgajām automašīnām, tā izpelnoties nedalītu uzmanību.

Braucot pa Rīgas ielām, citu autovadītāju attieksme pret zaporožecu esot ļoti labvēlīga. «Cilvēki parasti laipni pasmaida, it īpaši manas paaudzes autovadītāji, kuri atceras laikus, kad ar šādu automašīnu ne tikai uz laukiem, bet pat ar ģimeni uz Karpatiem brauca,» novērojis zaporožeca īpašnieks. Arī viņam, piecdesmitgadnieku paaudzes vīrietim, šī automašīnas marka saistās ar nostalģiskām atmiņām par jaunības gadiem. «Zapiņš bija mana pirmā automašīna, ar ko es izbraukāju visu Baltiju, pats savām rokām to daudzkārt remontēju,» Dienai stāstījis CSDD direktors.

«Maksimālais ātrums, ko var sasniegt, braucot ar šo automašīnu, ir 120 km stundā. Mašīnas svars ir apmēram 800 kg, bet tā patērē 10 litru benzīna uz 100 km un jauda sasniedz 40 zirgspēku,» viņš skaidrojis.

CSDD direktora zaporožecs esot viens no 328 šādas markas automašīnām, kam patlaban nokārtota tehniskā apskate un tādējādi ir pilnīgas tiesības braukāt pa pilsētu ielām un lauku ceļiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra