Tuvāko nedēļu laikā Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) grasās ierosināt izmaiņas likumā, kas mīkstinās sodu par ātruma pārkāpšanu. Ja šoferis ātrumu būs pārsniedzis ne vairāk kā 10 kilometrus stundā, naudas sodu aizstās ar brīdinājumu, atsaucoties uz CSDD priekšnieka Andra Lukstiņa sacīto, ziņo laikraksts Neatkarīgā.

«Ja pārkāpumu fiksēs ceļu policijas inspektors, autovadītājam izteiks brīdinājumu un piešķirs soda punktu – no tā mēs atteikties negrasāmies. Ja pārkāpumu fiksēs fotoradars, būs tikai brīdinājums, jo, cik zināms, par fotoradara fiksētajiem pārkāpumiem soda punktus nepiešķir,» teicis CSDD vadītājs. Priekšlikums jau esot gatavs, un to drīz aktualizēs.

Tuvāko mēnešu laikā, iespējams, veiks vēl kādas izmaiņas likumā, ar kurām paredzēts stingrāk kontrolēt firmu Vitronic Baltica un partneri, kas uzņēmusies fotoradaru uzstādīšanu. Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti pēc iepazīšanās ar fotoradaru līgumu esot secinājuši, ka firma Vitronic Baltica un partneri rupji pārkāpj saistības, kuras iepriekš solījusies pildīt.

Valsts policijas (VP) priekšnieka pienākumu izpildītājs Guntars Marķitāns, komentējot situāciju, skumji sacījis, ka policija ir ķīlnieka lomā. Savukārt VP Prevencijas pārvaldes vadītāja Edmunda Zivtiņa komentārs skanējis vēl bezspēcīgāk: «Kāda situācija ir, tāda tā ir!»

Šodien uz Latvijas ceļiem vajadzēja būt jau 40 stacionārajiem fotoradariem, bet tā vietā Vitronic Baltica pildījusi tikai to līguma daļu, kas paredz pārvietojamo fotoradaru uzstādīšanu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra