Degvielas cenas strauji dodas augšup

Auto
2012. gada 18. jūlijs 11:27

Degvielas tirdzniecības uzņēmums Statoil paaugstinājis degvielas cenas. 98. markas benzīnam līdz lata robežai palikusi tikai santīma desmitdaļa.

Trešdienas rītā Statoil pilna servisa degvielas uzpildes (DUS) stacijās 95. markas  benzīns maksāja 96,9 santīmus litrā, 98. markas benzīns – 99,9 latus litrā, bet dīzeļdegviela – 93,9 latus litrā, novēroja Db.lv.

Degvielas tirgotāji Neste un Lukoil cenas trešdienas rītā vēl nebija paaugstinājuši.

Vēl aizvadītās nedēļas sākumā Statoil DUS 95. markas benzīns maksāja 94,9 santīmus, savukārt otrdien benzīna cena sasniedza jau 95,9 santīmus.

Pēdējās dienās novērots arī dīzeļdegvielas cenu kāpums. Aizvadītajā piektdienā Statoil pilna servisa degvielas uzpildes stacijās (DUS) dīzeļdegviela piektdienas pēcpusdienā maksāja 91,9 santīmus par litru, bet jau otrdien tā maksāja 92,9 santīmus.

«Pašlaik dīzeļa cenas vēl nav sasniegušas benzīna cenu līmeni. Neraugoties uz šīm svārstībām, arvien izteiktāka ir tendence, ka sarūk benzīna, bet pieaug dīzeļdegvielas patēriņš. Iemesls tam ir vienkāršs - dīzeļmotori ir ekonomiskāki un tos ekspluatēt ir izdevīgāk pat tad, ja benzīna cenas ir nedaudz zemākas,» iepriekš sarunā ar DB sacīja Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Stirāns.

M. Stirāns izteica cerību, ka pārskatāmā nākotnē nekādu rekordu attiecībā uz degvielas cenām nebūs.

Tikmēr WTI jēlnaftas cena kāpusi līdz 88,75 dolāriem par barelu, bet Brent – līdz 100,32 ASV dolāriem par barelu. Naftas cenu pieaugumu ietekmējis eiro vērtības kāpums un saspīlējums Persijas līča reģionā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra