Pagājušā gada laikā pēc ilgstošas izmeklēšanas un aktīvas sadarbības ar Igaunijas kolēģiem Valsts policija ir atklājusi 14 kravas automašīnu zādzības, Informē Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieks Toms Sadovskis.

Abi aizdomās turētie šobrīd atrodas apcietinājumā Igaunijā, tādēļ Latvijā uzsāktās lietas aizsūtītas uz Igauniju apsūdzības uzrādīšanai.
   
T. Sadovskis informē, ka laika posmā no 2009. līdz 2012.gadam Latvijas teritorijā uzdarbojās kravas automašīnu zagļu grupa, kuri trīs gadu laikā veica 14 sērijveida kravas auto un to piekabju zādzības. Izmeklējot šīs lietas, Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvalde sadarbojās arī ar kaimiņvalstu tiesībsargājošajām iestādēm, jo bija pamatotas aizdomas, ka grupa varētu būt uzdarbojusies arī citu valstu teritorijās.

Pagājušā gada otrajā pusē izmeklētāji noskaidroja, ka Igaunijā par līdzīgām darbībām aizturēti divi 44 un 54 gadus veci Lietuvas iedzīvotāji, tādēļ tika uzsākta cieša sadarbība ar ziemeļu kaimiņiem. Sadarbība turpinājās vairākus mēnešus – šajā laikā policisti no Rīgas devās uz Igauniju, kur pratināja apcietinājumā esošos aizdomās turētos un laika gaitā guva pietiekami daudz pierādījumu, ka viņi vainojami arī Latvijā veiktajos noziegumos.

Pagājušā gada izskaņā visas 14 lietas tika nosūtītas Ģenerālprokuratūrai, bet pāris dienas vēlāk tās tika pārsūtītas uz Igauniju apsūdzības uzrādīšanai. Saskaņā ar kriminālprocesa materiāliem abi lietuvieši kopā varētu būt radījuši aptuveni 400 000 eiro lielus zaudējumus kravas automašīnu īpašniekiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra