Galvenais iemesls tam, ka pēdējo dienu laikā vairākkārt ir piedzīvots dīzeļdegvielas cenu kāpums, ir pasaules cenas, sarunā ar DB atzina Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Stirāns.

«Pašlaik dīzeļa cenas vēl nav sasniegušas benzīna cenu līmeni. Neraugoties uz šīm svārstībām, arvien izteiktāka ir tendence, ka sarūk benzīna, bet pieaug dīzeļdegvielas patēriņš. Iemesls tam ir vienkāršs - dīzeļmotori ir ekonomiskāki un tos ekspluatēt ir izdevīgāk pat tad, ja benzīna cenas ir nedaudz zemākas,» sacīja M. Stirāns.

M. Stirāns izteica cerību, ka pārskatāmā nākotnē nekādu rekordu attiecībā uz degvielas cenām nebūs.

«Naftas cenas tirgū, protams, lēkā. Turklāt sabiedrībā valda maldīgs uzskats, ka dīzeļdegvielas ražošanas izmaksas ir lētākas nekā benzīnam, bet tā nav. Tādējādi nav nekas neparasts arī tas, ka svārstības notiek ne tikai attiecībā uz benzīna, bet arī dīzeļdegvielas cenām,» norādīja M. Stirāns.

Jau vēstīts, ka Latvijas lielākie degvielas tirgotāji – Statoil, Neste un Lukoil – par vienu santīmu paaugstinājuši degvielas cenu. Statoil pilna servisa degvielas uzpildes stacijās (DUS) dīzeļdegviela piektdienas pēcpusdienā maksāja 0,919 Ls litrā, Neste DUS – 0,907 Ls par litru un Lukoil DUS – 0,912 Ls litrā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra