Aizvadītajā nedēļā benzīna cenas Eiropā turpināja palielināties un sasniegušas 1215 ASV dolārus par tonnu, kas ir visu laiku augstākā cena Eiropā. Statoil degvielas uzpildes stacijās cenas pieaugušas par vienu santīmu - 95. markas benzīns pirmdienas rītā maksāja 1,049 latus litrā.

Līdzīga cena bijusi arī 2008. gada jūlijā (1211 ASV dolārs), taču pirms četriem gadiem dolāra kurss attiecībā pret latu bija 44,7 santīmi, pievienotās vērtības nodoklis (PVN) bija 18%, bet akcīzes nodoklis zemāks – 22,8 santīmi, skaidro SIA Latvija Statoil Degvielas kategorijas vadītājs Kaspars Skrābāns.

K. Skrābāns norādīja, ka vēl tikai janvāra sākumā benzīna cena par tonnu bija robežās ap 950 ASV dolāriem. Dīzeļdegvielas cena joprojām ir stabila – aptuveni 1050 ASV dolāru par tonnu, bet dolāra kurss kopš marta sākuma palielinājies no 52,3 santīmiem līdz 52,8 santīmiem.

Neskatoties uz jēlnaftas cenu sazinājumu aizvadītajā nedēļā, benzīna cenu kāpumu veicinājis pieprasījuma palielināšanās, kā arī benzīna deficīts, kas ir saistīts ar vairāku rūpnīcu slēgšanu, lai veiktu to apkopi pirms vasaras sezonas, akcentēja Statoil Degvielas kategorijas vadītājs.

Augsta naftas un naftas produktu cenas līmeni augstu galvenokārt notur notikumi, kas saistīti ar eirozonas finanšu problēmu risināšanu, saspīlējums Persijas līcī, kā arī pozitīvie ASV, Ķīnas un Vācijas makroekonomiskie dati.

Degvielas cenas palielinās visā Eiropā, to skaitā arī Baltijas valstīs – 95. markas benzīna cena Lietuvā sasniegusi 5,02 litus, savukārt Igaunijā litrs 95. markas benzīna maksā jau 1,45 eiro.

Kā novēroja Db.lv Statoil degvielas uzpildes stacijā Muitas ielā pirmdienas rītā benzīna cenas bija pakāpušās par vienu santīmu. 95. markas benzīns maksāja 1,049 latus litrā, bet 98. markas benzīns – 1,079 latus litrā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra