Pēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Transportlīdzekļu un to vadītāju reģistra datiem patlaban vadītāju apliecības ir 32081 Jānim un 4788 Līgām.

Tieši pirms vasaras saulgriežiem apkopotā informācija vēsta, ka arī šo vārdu īpašnieki ir pamanījušies «nopelnīt» pārkāpumu uzskaites punktus – gandrīz seši tūkstoši (5928) Jāņu un 337 Līgas par likuma pārkāpumiem kopā «nopelnījuši» 6265 pārkāpumu uzskaites punktus.

Lielākai daļai svētku gaviļnieku ir 1-4 punkti, tomēr likumsargu īpašu vērību izpelnījušies 14 Jāņi, kuri katrs jau uzkrājuši 16 punktus un viņiem ir atņemtas tiesības vadīt transportlīdzekli. Salīdzinot ar Jāņiem, Līgas ir prātīgākas braucējas – maksimālais punktu skaits kādai no Līgām ir sasniedzis desmit.

Jāņi un Līgas ir iekļuvuši arī to autovadītāju melnajā sarakstā, kuriem tiesības atņemtas par braukšanu reibumā. Pērnā gada laikā par braukšanu dzērumā policija pieķērusi 494 Jāņus un trīs Līgas, bet šogad līdz vasaras saulgriežiem – 176 Jāņus un vienu Līgu. Gadu laikā Jāņi un Līgas, līdzīgi kā arī citi satiksmes dalībnieki, ir kļuvuši prātīgāki – visvairāk protokolu par braukšanu reibumā Latvijas Jāņiem un Līgām bija noformēti tālajā 2005.gadā – attiecīgi 731 un desmit.

CSDD un Valsts policija brīdina, lai arī Jāņi un Līgas ir vasaras saulgriežu galvenie «varoņi», arī viņiem netiks dotas atlaides policijas reidu laikā, pārbaudot, vai transportlīdzekļu vadītāji nebrauc iereibuši. CSDD kopā ar sadarbības partneriem šogad īsteno kampaņu pret braukšanu dzērumā No vadītāja līdz izvadītājam ir viena glāze. Nebrauc dzēris!.

Kopumā 2012.gada 1.jūnijā Latvijā bija vairāk nekā 827 tūkstoši transportlīdzekļu vadītāju apliecību, no tām – vairāk nekā 327 tūkstošiem sieviešu un vairāk nekā 500 tūkstošiem vīriešu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra