Eiropas Savienības (ES) valstīs šā gada piecos mēnešos ievērojami sarucis jaunu pasažieru automašīnu reģistrāciju skaits, tajā pašā laikā Latvijā jaunu vieglo automobiļu reģistrācijas apjomi palielinājušies par 5,8% gada pirmo piecu mēnešu periodā un par 8,9% šā gada maijā.

Par to liecina jaunākie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas (European Automobile manufacturers' association, ACEA) apkopotie dati.

Šā gada maijā pieprasījums ES kopumā pēc pasažieru automašīnām gada griezumā samazinājies par 8,7%, kad kopumā visās dalībvalstīs tika reģistrēts vairāk nekā 1,1 milj. jaunu automašīnu. Piecu mēnešu laikā reģionā tika reģistrēti vairāk nekā 5,4 milj. jaunu automašīnu, kas ir par 7,7% mazāk nekā šajā pašā periodā pirms gada.

Maijā lielākais jaunu automašīnu reģistrāciju apjomu samazinājums bija vērojams vairumā vadošo Eiropas ekonomiku – Vācijā (-4,8%), Spānijā (-8,2%), Itālijā (-14,3%) un Francijā (-16,2%). Vienīgā lielā ES ekonomika, kur maijā bija vērojams jaunu automašīnu reģistrāciju apjoma pieaugums, bija Lielbritānija (+7,9%).

Savukārt kopumā piecu mēnešu periodā jaunu pasažieru automobiļu reģistrāciju apjoms pieauga vien dažās lielajās ES ekonomikās - Lielbritānijā (+2,6%) un Vācijā (+0,3%). Citās ES lielajās ekonomikās pieprasījums pēc jaunām automašīnām samazinājās – Spānijā par 7,3%, Francijā par 17,2% un Itālijā par 18,9%.

Vēl lielāks jaunu automašīnu reģistrāciju skaits maijā nekā Latvijas 8,9% pieaugums, bija vērojams Bulgārijā (+50,5%) un Ungārijā (+19,6%). Igaunijā maijā reģistrēts par 7,9% vairāk jaunu automašīnu, bet Lietuvā vērojams 2,8% samazinājums. Ievērojams jaunu pasažieru automašīnu reģistrāciju apjomu samazinājums vērojams tādās valstīs kā Beļģija (-25,7%), Somija (-43,9%), Grieķija (-47,3) un Portugāle (-27,5%).

Latvijā mēneša laikā reģistrēts 1040 jaunas automašīnas, kas ir par 8,9% vairāk nekā pirms gada.

Savukārt, vērtējot piecu mēnešu periodu, jaunu pasažieru automašīnu reģistrāciju apjomi vairāk nekā Latvijā (+5,8%) palielinājušies Igaunijā (+18,0%), Ungārijā (+20,4%), Polijā (+10,4%) un Rumānijā (+12,4%). Kaimiņvalstī Lietuvā vērojams 2,4% jaunu pasažieru auto reģistrāciju apjoma kritums. Latvijā piecu mēnešu laikā reģistrēti 4,4 tūkst. jaunu automašīnu.

Spēji apjomu samazinājumi piecu mēnešu periodā vērojami arī Kiprā (-21,6%), Grieķijā (-40,9%) un Portugālē (-40,3%).

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra