Salīdzinot ar 2010. gadu, pērn Scania Latvia pārdevusi divreiz vairāk automobiļu, un to lielā mērā veicinājusi aktivitāte starptautisko kravas pārvadājumu segmentā un ekonomiskās situācijas stabilizēšanās kopumā.

Kopumā pērn Scania Latvia pārdeva 254 jaunus transportlīdzekļus, sasniegts 21,6 milj. Ls apgrozījums, kas ir par 90% lielāks nekā iepriekšējā gadā. Pērn uzņēmuma peļņa viedoja 651 tūkst. Ls.

Šādus finanšu rezultātus sekmējusi aktivitāte starptautisko kravas pārvadājumu segmentā, kā arī ekonomiskās situācijas valstī stabilizēšanās kopumā. Tāpat gūta atdeve no iepriekšējos gados veiktās uzņēmuma darbības restrukturizācijas un stratēģiskas resursu optimizēšanas, teikts Scania Latvia paziņojumā.

Scania Latvia tirgus daļa Latvijā 2011. gadā sasniedza 19,4%.

«Aizvadītais gads Scania Latvia vērtējams kā veiksmīgākais pēdējo piecu gadu periodā. Līdzās kravas automašīnu tirdzniecībai uzņēmums nodrošina arī servisa pakalpojumus, kur pērn izdevās palielināt apgrozījumu par 28%,» norādīja Scania Latvia vadītājs Aigars Pušinskis.

A. Pušinskis norāda, ka aizvadīto piecu gadu periodā mainījies pieprasījums, taču dominējošais segments nemainīgi ir jaunas kravas automašīnas jeb vilcēji, kas iegādātas starptautisko pārvadājumu veikšanai. Savukārt transports, kas iegādāts darbam tikai vietējā jeb Latvijas teritorijā, visbiežāk ir kokvedēji.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra