Ford Mondeo: Šasijas iedarbīgais spēks

Auto
2015. gada 20. februāris 09:59

Jau vien pats fakts, ka pēc vairāku gadu mokpilnas gaidīšanas pērnā gada nogalē arī Latvijā ieradās jaunākās paaudzes Ford Mondeo, ir lieli svētki šīs markas kaislīgākajiem cienītājiem, piektdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Atkalredzēšanās ar Latvijas patērētājiem jaunajam Mondeo izdevās visnotaļ žilbinoši. Pedējā brīdī, ielecot pretendentu sarakstā un piedaloties ikgadējā Latvijas Gada auto 2015 konkursā, daudziem par pārsteigumu tieši Mondeo kronēts par Latvijas gada auto 2015, vienlaikus paķerot līdzi uzvarētāja balvu subjektīvākajā balsojumā, nominācijā 2015. gada Latvijas Skaistākais auto. Negribās ticēt, ka šie apbalvojumi no žurijas puses tika piešķirti tikai aiz žēlastības, lai kaut kādā veidā kompensētu Mondeo ieilgušo paaudžu maiņu. Mondeo saimes jaunākais cepiens ir acīmredzami mainījies uz labo pusi, tāpēc godam nopelnījis atzinību.

Visvairāk aplausus Mondeo ir pelnījis par savu šasiju. Jaunais auto, kam tehniskie komponenti nemaz tik jauni vairs nav, brauc un stūrējas patiešām labi. Katrā ziņā to darīs krietni labāk salīdzinājumā ar iepriekšējo Mondeo, kas bija diezgan bezpersonisks savā gaitā, toties ar plašu salonu un milzīgu bagāžnieku. Turpmāk, nezaudējot ietilpības rekordus salonā, Mondeo uzvedībā ir parādījies jauneklīgs azarts, kas tiek sinhronizēts ar Mondeo zemapziņā ieprogrammētu komfortablo braukšanu.

Jaunais Mondeo pieder tai automobiļu kategorijai, kurš sākotnēji nemaz nešķiet tik daudzsološs. Taču, jo ilgāk to izgaršosiet un vairāk ar to brauksiet, jo vairāk tas iepatiksies. Piemēram, kombinācijā ar sulīgu 180 ZS divu litru dīzeli un Powershift automatizēto mehāniku, kas uz dažām dienām nonāca šo rindu autora rīcībā, jaunais Mondeo vedinās braukt vēl un vēl. Kārtīgs ģimenes auto ar modernu dizainu, arī salonā aiz stūres rata paradījušies digitālie pulksteņi, bet viduskonsolē – multimediju sistēma, bet zem Mondeo ādas dažādas aktīvās un pasīvās drošības uzpariktes, kas pienākas mūsdienīgam braucamajam.

Visu rakstu Šasijas iedarbīgais spēks lasiet piektdienas, 20. februāra, laikrakstā Dienas Bizness (15. lpp.)!

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra