Foto: Liepājā prezentē elektromobiļus

Auto
2015. gada 10. februāris 16:09

Šodien, 10. februārī, Liepājā notiek lielākā ES finansētā elektromobilitātes projekta Green eMotion konference Ceļā uz efektīvu elektromobilitātes sistēmu Eiropā. Vienīgajā Baltijas reģiona konferencē tiek apspriesti projekta Green eMotion četru gadu laikā iegūtie projekta rezultāti un testēti jaunākie elektromobīļu modeļi, informē organizatori.

Lai nodrošinātu elektromobilitātes platformas ieviešanu visā Eiropā, būtiskākie izaicinājumi ir izmaksas, elektrotransportlīdzekļu (ETL) klāsts, kā arī uzlādes staciju pieejamība. Projekta laikā Green eMotion strādāja gan pie tehniskajiem elektromobilitātes jautājumiem, gan pētīja sabiedrības, ekonomikas un vides prasības.

Papildu konferencei Liepājā notiek arī izstāde, kurā ikviens interesents var iepazīties ar elektromobīļu specifikācijām, to priekšrocībām un piemērotību Latvijas apstākļiem, kā arī veikt izmēģinājuma braucienus ar tādiem izstādē prezentētajiem elektromobīļiem kā BMW i3, BMW i8, Mitsubishi Outlander, Nissan Leaf, Nissan e-NV200, Volvo V60 Plug-in Hybrid un Opel Ampera.

Izstādes laikā var iepazīties arī ar Latvijas rallija elektromobīļa ražotāja Drive eO Tesla Roadster 360 elektrisko sacensību automobili. Ar šo automobili 2014. gada jūnijā Jānis Horeliks kļuva par pirmo latviešu autosportistu, kurš sasniedzis finišu Pikes Peak kalnā braukšanas sacensībās ASV.

Projekts Green eMotion tika uzsākts 2011. gadā ar mērķi sagatavot pamatus elektromobilitātes masveida ieviešanai visā Eiropā. Green eMotion konsorsijs sastāv no četrdesmit trīs partneriem, kas pārstāv enerģētikas nozari, elektromobīļu ražotājus, pašvaldības, kā arī universitātes un akadēmiskās izpētes iestādes. Projekta partneri ir apvienojušies, lai izpētītu galvenās pamatvajadzības un priekšnosacījumus elektromobilitātes ieviešanai visā Eiropā. Primārais mērķis ir noteikt vienotus Eiropas standartus.

Reģionālais medijs Kursas Laiks piedāvā foto no Liepājas Olimpiskā centra, kur apskatāmi elektromobiļi. Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā.


 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra