Kāds vīrietis apgalvo, ka fotoradari nofotografējuši viņa automašīnu divreiz vienā un tajā pašā laikā, vēstīja LNT raidījums Tautas balss.

Vilnis, no rīta ielūkojoties pastkastītē, saņēmis nevis vienu, bet divus protokolus, kuros rakstīts, ka Viļna uzņēmumam piederošā automašīna vienā un tajā pašā laikā ir atradusies divās vietās vienlaicīgi - 23. aprīlī 12.11. Vilnis tagad nevarot ne noliegt, ne apstiprināt, ka automašīna ir bijusi fotoradara atrašanās vietā, jo Deglava iela ir netālu no uzņēmuma lokācijas vietas.

«Varbūt tā tur varēja būt, bet divās vietās vienā laikā pēc fizikas likumiem tā nevar atrasties,» norāda vīrietis. Viņš pieļauj, ka šāda iespēja var būt, ja fotoradari ir viens otram tik tuvu, ka tiem var paskriet garām 59 sekunžu laikā, tomēr šajā gadījumā šādu iespēju viņš nepieļauj, jo šo attālumu neesot iespējams tik īsā laikā veikt.

Žurnālists nolēmis pārbaudīt un veicis ceļa posmu no viena fotoradara līdz otram , un, ievērojot visus ceļu satiksmes noteikumus, nobraucis to vairāk nekā piecās minūtēs. Lai iekļautos vienā minūtē un automašīnu varētu nofotografēt vienlaicīgi šajās divās vietās, tai būtu jābrauc krietni ātrāk.

Radaru uzstādītāja Vitronic Baltica pārstāve Antra Gaile gan situāciju skaidro ar to, ka dažādiem fotoradariem atšķiras pulksteņlaiki.

Arī Policijas Satiksmes uzraudzības biroja priekšnieka vietnieks Andris Locs noliedzis, ka šādā situācijā sods nebūtu jāmaksā, jo pārkāpums jebkurā gadījumā esot bijis.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra