Transportlīdzekļu reģistrācijai Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) mazināsies administratīvais slogs – samazināsies iesniedzamo dokumentu skaits un kļūs ātrāka informācijas aprite.

To paredz Satiksmes ministrijas un CSDD izstrādātie grozījumi 2010. gada 30. novembra «Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumos», kas ceturtdien, 19. aprīlī, tika izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Lai izstrādātie grozījumi stātos spēkā, tie vēl jāpieņem valdībā.

Tā, piemēram, grozījumos paredzēta iespēja transportlīdzekļa valdītājam, kā arī līdzīpašniekam, neiesniedzot citu līdzīpašnieku piekrišanu, transportlīdzekli noņemt no uzskaites tā reģistrācijas pārtraukšanai uz laiku, nododot numura zīmes, kā arī norakstīt transportlīdzekli.

Tāpat paredzēts, ka jebkura pilngadīga fiziska persona bez īpašnieka pilnvarojuma, iesniedzot transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību, varēs saņemt numura zīmes nozagto vietā, ja transportlīdzekļu reģistrā būs ziņas par šo zīmju zādzības faktu.

Grozījumi paredz atvieglot arī transportlīdzekļu tirdzniecības uzņēmumu darbību. Turpmāk nebūs jāmaina reģistrācijas apliecība un atkārtoti jāreģistrē transportlīdzeklis, kurš pieņemts tirdzniecībai un kuram beidzies reģistrācijas apliecībā norādītais termiņš dalībai ceļu satiksmē. Lai to izmantotu satiksmē, pietiks ar paša veikala no tirdzniecības reģistra izdrukātu dokumentu.

Projekts papildinās «distances reģistrācijas» iespējas, paredzot, ka Latvijā jau reģistrēta transportlīdzekļa pārreģistrācijai, kurai nepieciešama vairāku personu klātbūtne CSDD, šīs personas varēs apliecināt pilnvarojumu reģistrācijai dažādās CSDD nodaļās dažādā laikā, teikts SM paziņojumā.

Tāpat arī tiks definēts maksimālais termiņš, uz kādu transportlīdzekli drīkst ievest Latvijas teritorijā uz laiku – turpmāk ties būs trīs gadi. Šis termiņš ir pielīdzināts Ceļu satiksmes likumā noteiktajam termiņam, uz kuru var saņemt atļauju izmantot braukšanai Latvijā citā valstī reģistrētu transportlīdzekli. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra