Sešas dienas ilgusī Honda Civic ekspedīcija – ekonomiskas braukšanas izaicinājums noslēgusies ar Staņislava Tīmaņa un Gunāra Grundštoka komandas 4Fun uzvaru. Viņi 3841 kilometru garajā distancē uz Eiropas kontinentālās daļas tālāko ziemeļu punktu Nordkapu un atpakaļ patērēja 181,8 litrus benzīna jeb vidēji 4,73 litrus uz 100 km.

Otro vietu izcīnīja Road Runner ekipāža Veronika Garga un Jānis Nerets, kuras vidējais patēriņš bija 4,8 l/100km, bet trešie palika Staņislavs Cigankovs un Baiba Āboliņa no Tip-Top ar vidējo patēriņu 4,84 l/100km.

4Fun atklāj: «Kur tas bija atļauts, braucām ar ātrumu diapazonā no 60 līdz 90 km/h, un patēriņu vidēji 4 - 5l uz 100km. Riepas piepumpējām virs auto specifikācijā noteiktā - tam ir ļoti liela nozīme, jo auto vienkārši lidoja ar mazāku pretestību un degvielas patēriņu. Bremzes praktiski neizmantojām, pie krustojumiem un apļos braucām ar samazinātu ātrumu. Kur tas bija nepieciešams - bremzējām tikai ar motoru.»

Dainis Zālītis, Nippon Auto tirdzniecības vadītājs, informēja, ka «ekspedīcijā piedalījās jaudīgi kompaktklases spēkrati ar 1,8 litru benzīna dzinēju un automātisko ātrumkārbu. Brauciens notika nesamākslotos apstākļos – pa kalniem, cauri pilsētām, tādēļ uzrādītais vidējais degvielas patēriņš ekspedīcijas laikā ir ļoti tuvs reālajam ikdienas patēriņam».

Par Honda Civic ekspedīcijas – ekonomiskas braukšanas izaicinājums uzvarētājiem tiek pasludināta komanda, kas distanci veikusi, patērējot vismazāk degvielas. Pirmās vietas ieguvēji saņem 2000, otrās 1000, bet trešās – 500 eiro balvu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra