Vidējā summa, kuru klienti maksā par vienu braucienu ar taksometru ir 4,60 Ls, bet vidējais brauciena laiks ir gandrīz 15 minūtes, bet vidējais nobrauktasi attālums – 9,4 kilometri, liecina preču un pakalpojumu cenu salīdzināšanas portāla Gudriem.lv veiktās aptaujas dati.

Populārākais brauciena maršruts ir no Rīgas mikrorajoniem uz lidostu Rīga.

Veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka vairums taksometru kompāniju klientu - 86% - izvēlas taksometru uzņēmumu, pirms tam noskaidrojot brauciena izmaksas un salīdzinot tās ar citu taksometru pakalpojumu sniedzēju piedāvājumiem, rezultātā izdarot izvēli par labu tam uzņēmumam, kurš piedāvā izdevīgāko cenu. Savukārt 14% aptaujāto izmanto jau ierastu uzņēmumu pakalpojumus, sniedzot priekšroku kvalitatīvai apkalpošanai.

Savukārt portāla aptaujātie taksometru uzņēmumu pārstāvji pauduši viedokli, ka «cenai nebūt nevajadzētu būt galvenajam faktoram pakalpojuma izvēlē».

«Cilvēkiem, kuri regulāri izmanto taksometru pakalpojumus, ir izkristalizējušies trīs līdz četri taksometru uzņēmumi, kuru pakalpojumus viņi izmanto un kuriem uzticas,» norāda Smile Taxi un S Taxi pārstāvis Aleksejs Ivanovs.

«Klientu pieaugums, kuri izvēlas taksometru uzņēmumu, vadoties pēc piedāvātās cenas, rodas tādēļ, ka nozarē regulāri parādās jauni taksometru uzņēmumi,» uzskata taksometru kompānijas Avoiss pārstāvis Normunds Brieze. Viņš uzskata, ka «jauni uzņēmumi cenšas iekarot savu vietu nozarē, izmantojot cenu dempinga metodi».

Vairums taksometru klientu – 78% - , kas piedalījās aptaujā, norādīja, ka nereti izmanto garantētās cenas piedāvājumu, kurš paredzi iespēju klientam izvēlēties brauciena izmaksas taksometra pasūtīšanas brīdī. Tas nozīmē, ka vadītājam nav tiesību prasīt par braucienu lielāku samaksu, kā to, par kuru klients ir vienojies ar operatoru, pasūtot taksometru. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra