Trijās nedēļās portālā Manabalss.lv savākti vairāk nekā 10 000 parakstu, atbalstot iniciatīvu ar fotoradariem fiksēt tikai tos pārkāpumus, kad atļautais braukšanas ātrums ticis pārsniegts par vairāk nekā 15 kilometriem stundā, vēsta laikraksts Diena.

Tomēr iekšlietu ministrs šādu ideju neatbalsta, savukārt Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (Vienotība) atgādinājis, ka Saeimā jau agrāk iestrēdzis mērenāks priekšlikums - fiksēt pārkāpumus, kuros ātrums pārsniegts par 10 km stundā.

Ierosinājuma atbalstītāju skaits pakāpeniski turpina augt, norāda laikraksts. Vakar pēcpusdienā portālā Manabalss.lv bija nobalsojuši 10 488 cilvēki. Portāla pārstāvis Kristofs Blaus norādījis - savākto balsu skaits liecina, ka izmaiņa ir ļoti aktuāla, lai arī rekords tas gluži nav - ir bijuši priekšlikumi, par kuriem vajadzīgās balsis savāca trijās un piecās dienās. Ierosinājumu noteikt tā saucamo buferi, pieļaujot iespēju nesodīt autovadītājus, ja fotoradars fiksējis ātruma pārsniegšanu par mazāk nekā 15 km/h, izteica Latvijas TV raidījums Zebra.

Savukārt kontroli līdz minētajai robežai ierosināts atstāt tikai ceļu policistu kompetencē.

Raidījuma Zebra veidotājs Pauls Timrots Dienai stāstījis, ka konsultēsies ar juristiem un tad šo projektu iesniegs Saeimā.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (ZR) pateicies sabiedrībai par iniciatīvu, tomēr šo piedāvājumu vērtējot kā ļoti riskantu, norādījusi ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Holma. «Pāreja uz ātruma mērīšanu ar mērierīcēm ir objektīva. Vai mēs varam apgalvot, ka braucēji nepalielinās ātrumu virs atļautā par šiem 15 km/h, ja norma viņiem to atļaus? Tā iespējams radīt dzīvībai bīstamas situācijas, piemēram, pie skolām,» ministra viedokli atstāstījusi D. Holma. Ministrs arī uzskata, ka šis balsojums drīzāk ir vērsts pret esošo fotoradaru projektu, kuru nemitīgi piemeklē dažādas problēmas.

Plašāk: http://www.diena.lv/latvija/politika/deputati-svarstigi-par-fotoradaru-iniciativu-kas-interneta-savakusi-vairak-neka-10-000-parakstu-13968305

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra