Internetā reklamētie «aktivatori» jeb ierīces degvielas taupīšanai ir krāpšana, atsaucoties uz ekspertu sacīto, vēsta portāls diena.lv.

Interneta vietnē aktivna.lv/lv reklamētie degvielas degšanas aktivatori, kā tos sauc šīs produkcijas piedāvātāji esot tikai jāpievieno benzīna, dīzeļdegvielas vai gāzes padeves caurulītēm un auto, pēc vietnē atrodamās informācijas spriežot, tērēs par 20% mazāk degvielas. Tās gan esot pilnīgas blēņas, uzskata eksperti.

Savulaik inženierzinātņu doktors Vitolds Šņeps-Šņepe, eksperimentējot ar dažādiem «degvielas taupītājiem», konstatējis, ka labākajā gadījumā ar kādu no tiem iespējams ietaupīt līdz 5% no degvielas, taču arī tad - tikai pie noteiktiem apstākļiem, līdz ar to norādot, ka tie ikdienā labumu nedod.

Arī Rīgas Tehniskās universitātes pasniedzējs un autotransporta eksperts Juris Kreicbergs norādījis, ka šādi aktivatori reklamēto labumu nesniedz. «Ik pa laikam kādi darboņi cenšas izstrādāt kaut ko šajā jomā, bet, ja idejas ir labas, viņi sadarbojas ar lielajām autobūves firmām. Acīmredzot šiem nav nevienai kompānijai izdevies samelot un viņi savu produktu piedāvā lētticīgiem pircējiem,» sacījis eksperts.

Interneta vietnē uzsvērts, ka produkts saņēmis Eirāzijas un pat divus dažādus patentus Latvijā, kas atbilst patiesībai, atzinusi Latvijas Patentu valdes pārstāve Māra Rozenblate.

Diena.lv gan atgādina, ka patentu saņemšana neliecina par produkta reklāmas patiesumu, bet tikai apstiprina, ka šo produktu bez atļaujas saņemšanas no patenta īpašnieka nevar ražot neviens cits.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra