Kopš pirmdienas ikšķilieši, kuri mācās vai strādā Rīgā, var novietot savu auto bezmaksas stāvvietā pie Ikšķiles dzelzceļa stacijas un tālāk mērot ceļu ar vilcienu. Savukārt, atgriežoties atpakaļ, bez bažām, ka pie vējstikla būs piestiprināts paziņojums par auto novietošanu neatļautā vietā, iesēsties mašīnā un doties mājās, vēsta reģionālais portāls ogrenet.lv.

Ikšķiles pašvaldība ir pirmā valstī, kam izdevies realizēt šādu projektu. Citviet pasaulē šādas autostāvvietas «park & ride» (Novieto un brauc tālāk!) ir ļoti populāras, norāda medijs.

«Projekta pamatideja radās situācijā, kad pašvaldības policija nāca klajā ar iniciatīvu sodīt visus autovadītājus, kuri pie Ikšķiles dzezlceļa stacijas atstāj automašīnas, kur pagadās. Tas noteica stāvvietas izbūves nepieciešamību pie dzelzceļa stacijas, lai iedzīvotājiem piedāvātu alternatīvu mašīnas novietošanai, jo sodīt mūsu novada iedzīvotājus tikai tāpēc, ka viņi brauc uz darbu, šķita ļoti nekorekti,»  norādījis Ikšķiles novada pašvaldības izpilddirektors Guntars Kurmis.

Sadarbībā ar VAS Latvijas  dzelzceļš atrasta vispiemērotākā vieta autostāvvietas izbūvei, un divu mēnešu laikā būvniecība tika pabeigta.

Jaunā stāvvieta paredzēta 36 spēkratu novietošanai, kā arī divas vietas invalīdu transportam. Perspektīvā  šeit varētu iekārtot arī velosipēdu stāvvietu, kas būtu attiecīgi aprīkota, lai pasargātu velosipēdus no nozagšanas. «Ja būs pieprasījums pēc šādas stāvvietas, tad mēs to ierīkosim,» solījis G.Kurmis.

Izpilddirektors atklājis, ka šogad Ikšķilē notiks videosistēmas projektēšana, kas ļaus nodrošinār video novērošanu arī šajā stāvvietā. Šis projekts varētu tikt pabeigts nākamgad. Tad Ikšķiles novada iedzīvotāju automašīnas būs pilnīgā drošībā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra