Gada pirmajos piecos mēnešos kukuļdevēju skaits ceļu satiksmē sasniedzis visa 2011. gada kopskaitu, informē Valsts policija.

Šogad līdz 30. maijam ceļu satiksmē bijuši 43 kukuļdošanas gadījumi. Savukārt, visā pagājušajā gadā kopā bijis tikai par vienu gadījumu vairāk – 44.

Kukuļņemšanas gadījumu skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir ievērojami mazinājies – šogad līdz šim brīdim kukuļņemšana ceļu satiksmē konstatēta vienā gadījumā (iesaistīti divi policisti), bet pērn visā gadā kopā bijuši 10 gadījumi.

Par minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem likumā paredzēta kriminālatbildība. Par kukuļa došanu valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja vai citas personas interesēs, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām.

Savukārt, par kukuļņemšanu piemērojamais sods ir brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra