Drošības pakalpojumu kompānija AS G4S Latvia savam autoparkam pievienojusi ar dabasgāzes uzpildes dzinējiem aprīkotu operatīvo transportu.

Ar dabasgāzes uzpildes dzinējiem aprīkotais operatīvais transports iegādāts ar nolūku ilgtermiņā samazināt degvielas izmaksas – šobrīd degviela veidp vidēji 50% no autoparka ekspluatācijas izmaksām.

Ar gāzi aprīkoto automašīnu iegāde esot arī daļa no uzņēmuma korporatīvās sociālās atbildības programmas, kas paredz videi draudzīgu risinājumu ieviešanu ikdienas darba nodrošināšanai.

Ar gāzi aprīkotie auto ļaušot samazināt ekspluatācijas izmaksas par aptuveni 30%.

Saskaņā ar AS G4S Latvia aprēķiniem pie operatīvā transporta noslodzes vidēji gada griezumā nepieciešamais dabasgāzes patēriņš ar gāzi aprīkotam auto ir par aptuveni 1300 latiem mazāks nekā veido degvielas izmaksas.

Jānis Ābele, AS G4S Latvia Valdes loceklis, Drošības funkciju departamenta direktors, stāstīja:  «G4S Latvia viena operatīvā transporta vienība mēnesī vidēji nobrauc 2500 km. Kopējais degvielas patēriņš veido vidēji 50% no visām autoparka ekspluatācijas izmaksām. Līdz ar degvielas cenu sadārdzinājumu un prognozēm, ka cenu kāpums, visticamāk, sagaidāms arī turpmāk, interese par jebkuru izmaksu efektivizāciju, tostarp dabasgāzes uzpildes dzinēju pielietojumu, ir likumsakarīga – arī no aspekta, lai izmaksu kāpumu neizjustu kompānijas klienti.

Teorētiski ar gāzes dzinēju aprīkotu auto ekspluatācijas izmaksas izdosies samazināt par aptuveni 30%. Protams, tikai pie attiecīgajiem nosacījumiem iespējams pārliecināties par iespējamo ekspluatācijas izdevumu reālu samazinājumu, taču tas noteikti būs mazāks. Turklāt dabasgāze vērtējams kā videi draudzīgākais kurināmais ar vismazāko CO2 emisiju. Jāmin, ka pretēji attīstītajām Rietumeiropas valstīm un Skandināvijas reģionam Latvijā ekonomiska transporta izmantošana apsardzes nozarē ir attīstības sākumā, jo šobrīd lielākoties izmanto novecojušas, lielas un ekspluatācijas ziņā dārgas automašīnas.»

Kopējais automašīnu skaits G4S Latvia autoparkā šobrīd pārsniedz 125 vienības, no kurām liela daļa tiek izmantotas operatīvā dienesta darbam visā Latvijas teritorijā.

G4S uzņēmums Latvijā ir pasaulē lielākās drošības risinājumu kompānijas G4S plc grupas uzņēmums Latvijā. Šobrīd G4S plc darbojas vairāk nekā 125 valstīs, nodarbināto skaitam pārsniedzot 635 000 cilvēku.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra