Šā gada jūnijā Latvijā reģistrēts par 15,1% vairāk automašīnu nekā pērn, kas ir astotais straujākais automašīnu reģistrāciju skaita pieaugums 27 Eiropas Savienības (ES) valstīs, liecina Eiropas Automobiļu ražotāju asociācijas (EARA) apkopotie dati.

Latvijā jūnijā reģistrētas 1050 jaunas automašīnas iepretim 912 automašīnām pagājušā gada attiecīgajā mēnesī. Db.lv jau rakstīja, ka šā gada pirmajos piecos mēnešos Latvijā reģistrēti vairāk nekā 5200 jauni vieglie automobiļi, kas ir par 13% vairāk nekā attiecīgajā laika posmā pirms gada. (LINKS) Iecienītākie automobiļa modeļi Latvijā šā gada pirmajos piecos mēnešos bija Ford Fiesta, Škoda Yeti, Volkswagen Golf/Plus, Nissan Juke un Toyota Avensis.

EARA, izvērtējot jaunu automobiļu reģistrāciju skaita izmaiņas gada griezumā, secinājusi, ka straujākais automašīnu reģistrāciju kāpums jūnijā bija vērojams Nīderlandē (52,1%), Šveicē (42,1%), Islandē (30%), Igaunijā (23,2%), Ungārijā (17,8%), Bulgārijā (17,1%) un Luksemburgā (16%).

Igaunijā jūnijā reģistrētas 1642 jaunas automašīnas. Savukārt Lietuvā jauno automašīnu reģistrācija samazinājās par 22% - līdz 1048 vienībām. Samazinājums Lietuvā bija sestais lielākais no visām ziņojumā iekļautajām valstīm.

Viskrasākais automobiļu reģistrāciju apjomu kritums Eiropā gada griezumā jūnijā tika novērots Grieķijā (-43,3%), Īrijā (-42,1%) un Portugālē (-37%).

Visās ziņojumā iekļautajās Eiropas valstīs jūnijā reģistrētas 1 254 052 jaunas automašīnas, un tas ir par 1,7% mazāk nekā 2011. gada attiecīgajā mēnesī. EARA ziņojumā iekļautas visas ES valstis, izņemot Maltu. Tāpat apkopoti dati par automašīnu reģistrāciju apjomu izmaiņām arī Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas (EBTA) valstīs – Šveicē, Norvēģijā un Islandē.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra