Jaunu automašīnu pārdošanas apjomi Eiropas Savienībā (ES) kopuma šā gada septembrī, salīdzinot ar analoģisku laika posmu pērn, sarukuši par 10,8%. Latvijā, salīdzinot šā gada septembri ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi, jaunu automašīnu reģistrācijas apjomi samazinājušies par 19,7%, savukārt gada pirmajos deviņos mēnešos vērojams neliels jauno automobiļu skaita pieaugums, liecina Eiropas Automobiļu ražotāju asociācijas (European Automobile Manufacturers Association, ACEA) dati.

Septembrī jaunu pasažieru automašīnu reģistrāciju skaits Eiropā samazinājies 12 mēnesi pēc kārtas, sarūkot līdz 1,099 miljoniem reģistrēto vienību. Francijā jaunu automašīnu reģistrācijas skaits gada laikā samazinājies par 17,9%, Itālijā – par 25,7%, Vācijā – par 10,9% Spānijā – par 36,8%. No lielākajiem Eiropas tirgiem vienīgā valsts, kurā gada griezumā vērojams pārdošanas apjomu pieaugums, ir Lielbritānija - tajā jaunu automašīnu reģistrāciju skaits palielinājies par 8,2%.

Šā gada pirmajos deviņos mēnešos, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo laika posmu, jaunu automašīnu reģistrācijas apjomi ES samazinājušies par 7,6%.

Latvijā septembrī reģistrētas 744 jaunas automašīnas iepretim 926 automobiļiem pērnā gada attiecīgajā mēnesī, kas ir samazinājums 19,7% apmērā, liecina ACEA dati. Savukārt gada pirmajos deviņos mēnešos Latvijā reģistrētas 7 995 jaunas automašīnas, kas ir par 2,8% vairāk nekā tādā pašā laika posmā 2011. gadā.  

Kaimiņvalstī Lietuvā šā gada septembrī, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo mēnesi, jaunu automašīnu reģistrācijas apjomi sarukuši par 18,1%, bet deviņos mēnešos kopumā gada griezumā vērojams 7,7% samazinājums. Igaunijā septembrī jaunu pasažieru automašīnu reģistrāciju apjomi pieauguši par 1,8%, bet deviņos mēnešos kopumā – kāpuši par 16,7%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra