Igaunija nolēmusi valsts iestādēm nodot 75 elektroautomašīnas, tajā skaitā 19 automašīnas tiks arī valsts policijai neoperatīvu uzdevumu pildīšanai. Savukārt Latvijas policija pašlaik par elektroauto nedomā.

«Elektroauto plānots izmantot neoperatīvu uzdevumu izpildīšanai, jo ziemas laikā tās izmantot patruļmašīnu lomā ir neefektīvi,» medijam Postimees sacīja Igaunijas policijas pārstāvji.

«Tajā pašā laikā mēs uzskatām, ka, pateicoties elektroautomašīnām, policija varēs strādāt elastīgāk,» norādīja policija. Igaunijas policijas elektroautomobiļu izmantošana būšot atkarīga no daudziem faktoriem – tehniskajiem rādītajiem, infrastruktūras, un no tā kādiem uzdevumiem tos paredzēts lietot. Igaunijas policija elektroauto varētu saņemt līdz vasaras sākumam.

Kā Db.lv pastāstīja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Lita Juberte, tad pašlaik šāda ideja neesot aktuāla, tomēr, lūkojoties nākotnē, netiek izslēgts, ka arī Latvijas policija kādreiz varētu izmantot elektroauto. Viņa arī norādīja, ka policija nesen saņēmusi jaunas automašīnas.

Valsts policijas pārstāve paskaidroja, ka ir jāizvērtē elektroautomašīnu iespējas, kā arī nepieciešamās infrastruktūras nodrošināšana. Runājot par augstajām degvielas cenām, viņa apliecināja, ka tās policijas darbu neietekmējot, jo nepieciešamās degvielas daudzums tiek iegūts iepirkuma ceļā.

Iepriekš vēstīts, ka Igaunijas valdība vienojusies ar Japānas autoražotāju Mitshubishi Corporation par savu izmešu kvotu apmaiņu pret Mitsubishi iMiev elektroautomobiļiem un uzlādes infrastruktūru. Darījuma ietvaros Igaunija saņems tūkstoti elektrisko automombiļu – 507 no tiem paredzēts piešķirt sociālajiem darbiniekim un valsts sektoram, bet atlikušos pārdot valsts iedzīvotājiem. Tāpat paredzēts līdz šā gada beigām uzbūvēt automobiļu uzlādes infrastraktūru.

Db.lv jau vēstīja, ka Igaunijas policija un rorežssardzes pārvalde apsver iespēju izmantot elektriskās automašīnas, lai samazinātu degvielas izmaksas. «Tā ir laba piezīme, jo iespējama elektrisko automašīnu izmantošana policijā šobrīd tiek ļoti nopietni apsvērta un, visticamāk, tiks sākta jau šajā gadā,» sacīja ziemeļu kaimiņvalsts iekšlietu ministrs Kens Marti Vahers.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra