Pārdotās degvielas apjomi, sākoties vasaras sezonai, palielinājušies par 15%, savukārt drēgnie un lietainie laikapstākļi būtiski mainījuši vasaras sezonai raksturīgos cilvēku pirkšanas paradumus, liecina degvielas tirgotāja Virši –A apkopotā informācija.

Iestājoties siltākam laikam, izbraucienos dodas tā sauktie vasaras braucēji – šoferi, kas pie auto stūres sēžas vien pāris mēnešus gadā. Savukārt, aizkavējoties lielajam vasaras karstumam, būtiski mainījušies cilvēku vasaras sezonai raksturīgie pirkšanas paradumi – atkarībā  no laikapstākļiem pieprasījums veikalos, kas atrodas degvielas uzpildes stacijās, dienā var svārstīties pat 20% ietvaros, norāda Virši-A.

« Degvielas mazumtirdzniecībā ik gadu vērojamas sezonālas tendences un ik vasaru pārdotās degvielas apjomi palielinās. Šogad vasarā pārdotās degvielas apjomi varētu būt lielāki nekā iepriekšējās divās vasarās, arī sezonas sākumā jau ir neliels pieaugums, salīdzinot ar periodu pērn,» skaidro Virši-A valdes loceklis Andris Priedītis.

Tikmēr Salīdzinoši vēsais vasaras sākums nesis netipiski augstus kafijas pārdošanas apjomus – plus 15%, novērojis degvielas tirgotājs. «Salīdzinot ar pērnās vasaras sākumu, šobrīd pieprasījums pēc tipiskajiem vasaras produktiem – atspirdzinošajiem dzērieniem, ūdens un saldējuma ir būtiski samazinājies, to pārdošanas apjomi samazinājušies par 10%, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn,» norādīja A. Priedītis.

Viņš arī atzīmēja, ka laikapstākļiem ir ļoti liela ietekme uz iedzīvotāju pirkšanas paradumiem un degvielas tirgotājs novērojis, ka lietainā laikā DUS veikalos ir ievērojami mazāks apmeklētāju skaits un pieprasījums pēc sezonālajām precēm.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra