Latvijas lielākie degvielas tirgotāji – Statoil, Neste un Lukoil – par vienu santīmu paaugstinājuši degvielas cenu, novēroja Db.lv.

Statoil pilna servisa degvielas uzpildes stacijās (DUS) dīzeļdegviela piektdienas pēcpusdienā maksāja 0,919 Ls litrā, Neste DUS – 0,907 Ls par litru un Lukoil DUS – 0,912 Ls litrā.

Savukārt ne 95. markas, ne 98. markas benzīna cena Statoil, Lukoil un Neste kopš nedēļas sākuma nav mainījusies.

Jau rakstīts, ka, saskaņā ar Eiropas Komisijas datiem, šā gada jūlija sākumā dīzeļdegvielas cena mazumtirdzniecībā bija trešā zemākā no visām Eiropas Savienības (ES) valstīm – 881,88 Ls par tūkstoš litriem. Savukārt 95. markas benzīna cena Latvijā jūlija sākumā bija piektā zemākā ES. 

Db.lv jau rakstīja, ka potenciāls turpmākam naftas cenas līdz ar to arī degvielas, samazinājumam nākamajā pusgadā ir visai ierobežots. Sagaidāms, ka pieaugs sezonālais pieprasījums, ko diktē autobraukšanas intensitātes pieaugums atvaļinājumu periodā, kā arī no 1. jūlija aktualizēsies Irānas naftas embargo ietekme, kā rezultātā ievērojami varētu sarukt OPEC jaudu pārpalikums. Arī degvielas mazumtirgotāji iepriekš brīdinājuši – atkarībā no cenu pieauguma biržās, augs arī to cena DUS.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra