Piektdien, 13. martā,  SIA Skandi Motors Liepājas filiālē notika Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas elektromobiļu prezentācija, liecina vietnē liepaja.lv sniegtā informācija.
 
Jaunie Pašvaldības policijas elektroautomobiļi dosies patruļās no pirmdienas, 16. marta.
 
Iegādātie elektromobiļi ir pārbūvēti atbilstoši pašvaldības policijas vajadzībām, tajos izveidots aizturēto nodalījums, automašīnas ir trafarētas un tajās uzstādīta bākuguņu un video kontroles sistēma. Automašīnas arī aprīkotas ar datortehniku, kas dod iespēju pārbaudīt personas datus notikuma vietā (nesazinoties ar dežurantu).

«Visi trīs jaunie elektromobiļi ir ieguvuši operatīvo statusu un tiks izmantoti dežūrnodaļas ikdienas darbā, uzraugot sabiedrisko kārtību un patrulējot Liepājas ielās. Ņemot vērā to, ka ikdienā dežūrnodaļas darbinieki ar automašīnām veic samērā lielus attālumus, tad šādu elektromobiļu izmantošana spēs ietaupīt līdzekļus, kā arī būsim videi draudzīgāki,» skaidro Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis.

Pēc iepirkuma procedūras noslēgšanās līguma summa ir 105 240,96 EUR, kur 55 500,00 EUR ir Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansējums un 49 740,96 pašvaldības līdzfinansējums. Pēc iepirkuma procedūras elektromobiļus Liepājas pilsētas Pašvaldības policijai piegādājusi SIA Skandi Motors filiāle Liepāja.

«Elektromobiļu plānotais gada nobraukums ir 45000 km. Summējot elektromobiļu iegādes cenu, ko samaksā pašvaldība, un ekspluatācijas izmaksas piecu gadu laikā, salīdzinot elektromobili ar VW Caddy (esošās Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas automašīnas ar dīzeļdzinēju), ietaupījums ir aptuveni 16000 EUR uz vienu tehnikas vienību vai 48000 EUR par trīs tehnikas vienībām. Tas nozīmē, ka elektromobilis ir laba investīcija pie nosacījuma, ka tiek nodrošināts liels gada nobraukums nelielos attālumos un ir pieejams KPFI līdzfinansējums,» uzskata Liepājas pašvaldības izpilddirektora vietnieks nekustamā īpašuma jautājumos Mārtiņš Tīdens.  

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra