Lietuvas šosejā, netālu no vietas, kur pagājušajā nedēļā gājis bojā pusaudzis, kāda domubiedru grupa izvietojusi Balto divriteni, vēsta reģionālais medijs Zemgales Ziņas.

Entuziasti atklāj, ka divritenis ir kā atgādinājums par tiesībām pārvietoties, izmantojot drošu satiksmes infrastruktūru.

«Mēs esam maza domubiedru grupa, kas vēlas pieminēt sadursmēs ar motorizētajiem transporta līdzekļiem bojāgājušos riteņbraucējus. Mums kā cilvēkiem, kuri mīl braukt ar divriteņiem un tic velosatiksmes potenciālam, katra ziņa par mirušu riteņbraucēju ir nozīmīga. Mēs visi (arī gājēji) ikdienā pārvietojamies pa nedrošām ielām un ceļiem. Mēs visi gribam tikai nokļūt mājās. Bet bojāgājušā vietā varēja būt arī kāds no mums,» portālam zz.lv rakstījis domubiedru grupas pārstāvis Nauris Lārmanis.

Viņš vēlas, lai Baltais divritenis – oriģināli «Ghost Bike» – kalpo par atgādinājumu traģēdijai, kas notikusi uz bezpersoniskas ielas vai ceļa. «Baltais divritenis ir arī kluss atgādinājums par mūsu tiesībām pārvietoties. Pārvietoties, izmantojot drošu satiksmes infrastruktūru. Mēs ceram, ka mums nenāksies izvietot vēl kādu Balto divriteni. Tomēr mēs to darīsim, kamēr vien Latvijas ceļos un ielās mirs riteņbraucēji,» skaidro N.Lārmanis.

Baltā divriteņa kustība radās 2003.gadā Sentluisā, ASV.

Pagājušajā ceturtdienā sadursmē ar automašīnu Lietuvas šosejā gājis bojā 1999.gadā dzimis pusaudzis.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra