Līdz ar sezonas sākumu martā motorolleru un mopēdu īpašnieki iegādājušies divas reizes vairāk OCTA polišu nekā tājā pašā periodā pērn, liecina apdrošināšanas sabiedrības Balta novērojumi.

Kopš pērnā oktobra OCTA polises iegāde ir obligāta arī motorolleriem un mopēdiem. Saskaņā ar Balta datiem gada pirmajos četros mēnešos OCTA polises mototransportam iegādātas par 28% vairāk nekā attiecīgajā laikā pērn.

Apdrošināšanas sabiedrība norāda, ka janvārī un februārī iegādāto polišu skaits kopā nedaudz pārsniedzis 300, bet aprīlī – atsākoties mototransporta sezonai, bijis īsts polišu «bums»: motorolleru un mopēdu īpašnieki mēneša laikā noformējuši par 46 reizēm vairāk polišu nekā vidēji janvārī un februārī.

Iegādāto moto transporta polišu dati liecina, ka nozīmīgs pieaugums vērojams tieši grupā, kurā transportlīdzekļa jauda nepārsniedz 250 kubikcentimetrus. Salīdzinot pērno un šī gada aprīli, pieaugums ir ievērojams – 63 procentu apmērā. Tajā pašā laikā samazinājums vērojams lielāku spēkratu grupā ar jaudu virs 250 kubikcentimetriem, ko var skaidrot ar arvien pieaugošo motorolleru popularitāti, īpaši pārvietojoties pilsētā.

«Palielinoties autotransporta izmaksām, vadītāji siltā laikā arvien biežāk izvēlas alternatīvus pārvietošanās līdzekļus - motociklus, motorollerus, velosipēdus. Turklāt patlaban ļoti populāri ir motorolleri, kuriem dažkārt motora kubatūra un jauda ir pietiekami spēcīga, lai pārvietotos ērti un gana operatīvi, distancē iekļaujot arī nelielu izbraukumu ārpus pilsētas,» skaidro apdrošināšanas sabiedrības Balta pārdošanas direktors un valdes loceklis Aivars Vilnītis. Tā kā ziema bija siltāka nekā aizvadītajā gadā, šogad braucēji savus spēkratus sāka izmantot agrāk, arī martā, kad ielas dažviet vēl klāja sniegs un apledojums.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra