Volkswagen piegādātājs Moller Baltic Imports paziņojis, ka no otrdienas, 27. marta, vairs nepieņems jaunus Auto Īle un Herbst Volkswagen Pasažieru un Komerctransporta Life grupas automašīnu pasūtījumus.

«Komentējot līgumu uzteikumu, vēlamies piebilst, ka Moller Baltic Import līdz pat šai dienai nav saņēmis no Auto Īle un Herbst argumentus, kuri apstrīdētu patieso līguma pārkāpuma būtību, nedz arī pieprasītos dokumentālos pierādījumus tam, ka darījumi veikti atbilstoši dīlera līguma nosacījumiem. Auto Īle un Herbst tika dots pietiekami daudz laika, lai uzrādītu visus nepieciešamos dokumentus par automašīnu gala patērētājiem, kuriem pēc dīlera līguma nosacījumiem jāglabājas uzņēmumā un jābūt pieejamiem nekavējoties,» teikts Moller Baltic Imports paziņojumā.

Jau vēstīts, ka piegādātājs Moller Baltic Import lauza līgumu ar ilggadējo Volkswagen markas dīleri SIA Auto Īle un Herbst, ko Moller Baltic Import pamatoja ar sistēmiskiem pārkāpumiem no partnera puses, tostarp nelegālu reeksportu lielos apmēros. Savukārt Auto Īle un Herbst šo uzteikumu neatzina un uzņēmuma valdes loceklis iepriekš norādīja - « notikušais izskatās pēc mēģinājuma uzņēmumu izspiest no tirgus ar nekorektām metodēm» un 20. martā Auto Īle un Herbst vērsās tiesā saistībā ar dīlera līguma nepamatotu uzteikumu.

Tāpat Auto īle un Herbst norādīja - Volkswagen importētāja Moller Baltic Import rīcība, kā arī konkurences trūkums, novedīs pie tirdzniecības apjomu krišanās, servisa kvalitātes pazemināšanās un Volkswagen automašīnu cenu palielināšanās.

«Kas attiecas uz Auto Īle un Herbst spekulācijām presē par iespējamo Volkswagen automašīnu cenu palielināšanos, apliecinām, ka šīm divām lietām - dīlera līguma uzteikšanai un cenu kāpumam - nav nekā kopīga,» norādīts Moller Baltic Import paziņojumā.

Produkta pozicionējums vai izcenojums tirgū nav atkarīgs no partneru skaita, bet gan no esošā tirgus pieprasījuma un klientu pirktspējas. Importētāja pamatuzdevumi ir piedāvāt konkurētspējīgas cenas pārstāvētā zīmola produktiem un nodrošināt augstas kvalitātes servisu klientiem, pavēstījusi kompānija.

Pēc līguma laušanas Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājas lapā bija redzami paziņojumi par noslēgtiem iepirkumu konkursiem, kuros uzvarējusi Auto Īle un Herbst. Kā iepriekš apliecināja uzņēmums un piegādātājs Moller Baltic Imports, visas līdz šā gada 26. martam pasūtītās automašīnas tiks piegādātas.  Pēc ziņām par Volkwagen dīlera licences zaudēšanas, Auto Īle un Herbst paguvusi kļūt par vairāku konkursu uzvarētāju - Volkswagen markas automašīnu nomu 200 tūkst. Ls apmērā Valsts ieņēmumu dienestam, 99 Volkswagen markas automašīnas Auto Īle un Herbst grasās piegādāt arī a/s Latvenergo.

Auto Īle un Herbst šā gada martā ir kļuvis par Škoda oficiālo servisa partneri Latvijā. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra