Pērnruden iegādājoties mašīnu Volvo S 80, ar kuru pats piecus gadus braukājis darba darīšanās, Jelgavas mērs Andris Rāviņš (ZZS) nav pieļāvis interešu konfliktu. Tā nule noslēgtajā pārbaudē secinājis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), vēsta reģionālais medijs Zemgales Ziņas.

Portāls zz.lv pavasarī ziņoja, ka draudzīgā daudzgadu sadarbība ar uzņēmumu ALD Automotive, ar specifiskām konkursu prasībām radot tai iespēju būt vienīgajai spēkratu piegādātājai Jelgavas pašvaldībai, tās vadītājam A.Rāviņam izrādījusies veiksmīga. 2007.gada mašīnu Volvo S 80, ar kuru teju piecus gadus mērs brauca darba darīšanās, pēc līzinga beigām ALD Automotive viņam pērn gada nogalē pārdevusi par divreiz zemāku cenu nekā tādus pašus modeļus tirgo citiem.

Lai arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājas lapā publicētajā A.Rāviņa deklarācija kā auto iegādes cena pavasarī bija norādīti 3859 lati, pats mērs sākotnēji LTV raidījumam Panorāma stāstīja, ka auto iegādāts par gandrīz 6000 tūkstošiem latu, jo VID mājas lapā norādītā summa ir bez pievienotās vērtības nodokļa. Viņaprāt, 6000 latu ir adekvāta cena, jo bijušajam dienesta Volvo ir liels nobraukums.

Vēlāk gan A.Rāviņš raidījuma veidotājiem nosūtījis rēķinu, kurā redzams, ka auto iegādāts par 6700 eiro jeb 4708 latiem.

Portāls zz.lv pārliecinājās, ka pašlaik arī VID mājaslapā dati laboti, kā auto iegādes darījuma summu norādot 4708,79 latus.

Sabiedrība par atklātību Delna lūdza KNAB izvērtēt Jelgavas Domes priekšsēdētāja rīcību, nopērkot automašīnu Volvo, kas iepriekš bija viņa dienesta mašīna. Delna vēlējās noskaidrot, vai A.Rāviņa rīcība, nopērkot savu bijušo dienesta auto par īpaši zemu cenu, nav interešu konflikts vai nopietnāks likumpārkāpums.

Tomēr KNAB nekonstatēja faktus, kas liecinātu, ka Jelgavas pašvaldības amatpersona, veicot darījumu par automašīnas iegādi, būtu pārkāpusi likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā noteiktos ierobežojumus un aizliegumus, zz.lv informējusi Ieva Kucika, KNAB Korupcijas novēršanas nodaļas galvenā speciāliste.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra