Valsts policija (VP) lēmusi nesodīt policistu par gājēju pārejas ignorēšanu. Tas pamatots ar to, ka gājēju pāreja, uz kuras minētais policists bija atstājis savu auto, neesot bijusi izveidota atbilstoši normatīvo aktu prasībām, vēsta laikraksts Diena.

Tomēr pirms kliegt, ka policisti «piesedz savējos», iznāk, ka šoreiz «brīvbiļeti» nekaunīgajam autovadītājam izrakstījusi va/s Latvijas valsts ceļi (LVC). Saskaņā ar tās atzinumu minētā vieta lielveikala autostāvvietā juridiski nav uzskatāma par gājēju pāreju, tādēļ sodīt par tās neievērošanu nav iespējams. Kādēļ tā - vienkārši sakot, «zebra» nebija gana balta, skaidro laikraksts.

Visai lielu rezonansi izraisījušais incidents notika aprīļa nogalē, kad veikala Maxima autostāvvietā Augusta Dombrovska ielā 74 kāds autobraucējs savu spēkratu noparkoja tieši uz gājēju pārejas un iegāja veikalā nopirkt saldējumu. Nekauņas dēļ gājējiem nācās rāpties pāri ielas apmalei, un kāda kundze ar kruķiem tādēļ gandrīz nokrita. Pats autovadītājs par sašutušo notikuma aculiecinieku aizrādījumiem tikai paņirgājās, bet, braucot prom, vēl lepni parādīja vidējo pirkstu aculieciniecei, kura notiekošo nofilmēja.

Vēlāk atklājās, ka «varonis» ir kāds Ainārs Jaroševičs - VP Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) jaunākais inspektors. Kad saistībā ar viņa rīcību tika sākta administratīvā lieta, policists uz vairākiem mēnešiem saslima.

Kad viņš atveseļojās, izmeklētāji nolēma viņu administratīvi nesodīt, vienīgi izteikt aizrādījumu par ētikas normām neatbilstošu uzvedību. Tas radīja visai lielu neizpratni, jo veikals Maxima apgalvoja, ka gājēju pārejas izveide saskaņota ar Rīgas pilsētas būvvaldi, un Būvvalde šo apgalvojumu apstiprināja, piebilstot, ka savu akceptu devis arī Rīgas domes (RD) Satiksmes departaments (SD).

RD SD gan Dienai pēc tam norādīja, ka tā kompetencē ir bijusi satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu jeb ceļa zīmes un apzīmējuma saskaņošana ielu sarkano līniju robežās, nevis kontrole par to, vai ceļa apzīmējums pēc krāsas atbilst standartiem, tādēļ šo gadījumu komentēt tas nevar.

Nekaunīgo autovadītāju policistiem bija nācies attaisnot, pateicoties LVC atzinumam, ka minētā vieta juridiski nav uzskatāma par gājēju pāreju. To Dienai apstiprinājis arī LVC Satiksmes organizācijas pārvaldes vadītājs Guntars Brālis. «Atbilstīgi saskaņotajam veikala būvniecības projektam bija paredzēts izveidot gājēju pāreju, kas ir apzīmēta ar 931. ceļa horizontālo apzīmējumu jeb «zebru». Ņemot vērā to, ka atbilstīgi Latvijas standarta LVS 85 «Ceļa apzīmējumi» prasībām 931. apzīmējumam jābūt baltā krāsā, bet esošais apzīmējums ir izveidots no tumši pelēkas krāsas betona bruģakmeņu klājuma, var uzskatīt, ka šī vieta nav gājēju pāreja attiecīgo normatīvo dokumentu izpratnē,» viņš skaidrojis.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra