Nenostiprina katru ceturto kravu

Auto
2012. gada 15. maijs 11:58

Šā gada četros mēnešos policija autopārvadātāju kontroles reidu laikā veikusi 492 kravu nostiprinājumu pārbaudes, kuru laikā par šo noteikumu pārkāpšanu sastādīti 134 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Policija norāda, ka pēdējo divu nedēļu laikā bijuši divi gadījumi, kad neatbilstoši nostiprinātas kravas dēļ tā izbirusi, radot satiksmes ierobežojumus un draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Lai gan policija ik mēnesi organizē vairākus kontroles reidus, autopārvadājumu jomā konstatēto pārkāpumu skaits ir būtisks.

«Nenostiprinātas vai noteikumiem neatbilstoši nostiprinātas kravas, tāpat kā virkne citu pārkāpumu autopārvadājumu jomā, rada lielu bīstamību ceļu satiksmei un tās dalībniekiem. Ja kravas izbirst vai apgāžas, sekas var būt ļoti nopietnas – tā var būt ne tikai bloķēta kustība un satiksmes paralizēšana, bet arī gājēju, autobraucēju un citu satiksmes dalībnieku apdraudēšana,» skaidro Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns.

Valsts policija gan autopārvadājumu uzņēmumus, gan kravu automašīnu vadītājus aicina būt atbildīgiem un nopietni izvērtēt kravu atbilstību visiem noteikumiem – atbilstoši to nostiprināt, nepārsniegt atļauto faktisko masu, pieļaujamos gabarītus u.c. prasības.

Pavisam kopā 2011. gadā (no 01.04.2011. – 31.12.2011.), kopš Valsts policijā izveidota Autopārvadājumu uzraudzības nodaļa, veiktas 1572 kravas nostiprinājumu pārbaudes, sastādīti 377 protokoli.

Par kravas novietošanas un nostiprināšanas noteikumu pārkāpšanu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzētā atbildība ir naudas sods transportlīdzekļa vadītājam četrdesmit latu apmērā.

Db.lv jau vēstīja, ka vakar pie Salu tilta nobrauktuves Krasta ielas virzienā avarēja kravas automašīna ar alus pudelēm. Kā novēroja Db.lv, kravas mašīna veda Lāčplēša markas produkciju.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra