Eiropas Savienības (ES) direktīvas nosaka, ka no 2013. gada visām dalībvalstīm jāievieš jaunas transportlīdzekļu vadītāja apliecības, kas izgatavotas no jauna materiāla – polikarbonāta. Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD) mācību atļaujas un transportlīdzekļu vadītāju apliecinošus dokumentus par vairāk nekā 3,6 milj. Ls izgatavos Vācijā, Minhenē, bāzēts uzņēmums Giesecke & Devrient GmbH, kas izvēlēts no četriem pretendentiem.

Paredzēts, ka 5,171 milj. eiro jeb aptuveni 3,6 milj. Ls līgums ar Minhenē bāzēto uzņēmumu tiks slēgts uz pieciem gadiem.

Autovadītājiem nav pamata satraukumam, jo no 2013. gada situācija būs līdzīga, kā tad, kad Latvijā tika ieviestas esošās apliecības, proti, esošās apliecības nebūs obligāti jānomaina, un tās vēl aizvien būs derīgas, Db.lv skaidroja CSDD pārstāve Agnese Korbe. Jaunās apliecības izmērs kredītkartes lielumā saglabāsies iepriekšējais.

ES Direktīva nosaka, ka jaunajās no polikarbonāta izgatavotajās apliecībās infromācijai jābūt iestrādātai, izmantojot jaunu tehnoloģiju – lāzergravēšanu. Tāpat stingri esot noteikta kārtība, kādiem pretviltošanas elementiem jābūt iekļautiem, kā arī noteikts iekļaujamās informācijas apjoms un izkārtojums. Tas ļaušot vienādu apliecības datu nolasīšanu visās ES dalībvalstīs, stāstīja A. Korbe.

Iepirkuma ietvaros Vācijas uzņēmumam jānodrošina 450 tūkst. transportlīdzekļu vadītāju apliecību, 100 tūkst. braukšanas mācību atļauju, 5000 atpūtas kuģu vadītāju apliecību un 4000 autovadītāja apliecību bīstamo kravu pārvadāšanai izstrāde.

Konkursā bez Minhenē bāzētā uzņēmuma savus piedāvājumus iesniedza arī piegādātāju apvienība Morpho – X Infotech, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. un Oberthur Technologies. Vācijas kompānijas Giesecke & Devrient GmbH iesniegtais piedāvājums tika atzīts par saimnieciski izdevīgāko, respektīvi, tika vērtēta piedāvājuma cena, piedāvāto pretviltošanas elementu drošības līmenis un efektivitāte, sistēmas kvalitāte un funkcionalitāte, kas ietver sevī ātrumu, saderību ar CSDD interesēm, jaudu, garantijas un ergonomiku, kā arī apliecību dizaina priekšlikuma kvalitāte – dizains, pretviltošanas elementu izvietojums, informācijas izkārtojums, Db.lv uzzināja CSDD.

Tāpat Minhenes uzņēmumam uzticēta arī nepieciešamo datu savākšana un apstrāde, kā arī apliecību sagatavju personalizācija.

CSDD pēc līguma slēgšanas paturēs tiesības samazināt izgatavojamo apliecību skaitu 20% robežās, liecina konkursa nolikums.

Ja līgums tiks noslēgts pirms šā gada 1. jūnija, tad pretendentam jāuzsāk sistēmas testēšana ne vēlāk kā šā gada 1. novembrī un tā jānoslēdz ne vēlāk kā tā paša gada 14. decembrī. Savukārt pati sistēma ir jāuzstāda un  apliecības jāsāk izgatavot ne vēlāk kā nākamā gada 2. janvārī. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra