Līgums, kas tika noslēgts starp Valsts policiju un komersantu V-Traffic (pirms tam – KS Vitronic Baltica un partneri), no 28. septembra  ir izbeigts. Tas nozīmē, ka fotoradari  var atrasties uz ceļiem, taču par to fiksētajiem pārkāpumiem protokoli netiks noformēti, informē Valsts policija.

Šobrīd norisinās sarunas par  iespēju noslēgt pagaidu vienošanos ar komersantu, lai ātruma kontrole uz Latvijas ceļiem pārejas periodā tiktu nodrošināta tādā pašā līmenī. Nākamās nedēļas sākumā fotoradari atsāks darboties jau šīs noslēgtās vienošanās ietvaros. Kamēr norit sarunu process un  fotoradaru darbība ir pārtraukta, uz ceļiem pastiprināti strādās policijas darbinieki.

DB jau rakstīja, ka fotoradaru piegādātājs V-Traffic piekritis slēgt pagaidu vienošanos ar Valsts policiju, lai maksimāli nodrošinātu uz Latvijas ceļiem izvietoto fotoradaru darbības nepārtrauktību pēc tam, kad pamata līguma darbība būs beigusies.

Iekšlietu ministra Riharda Kozlovska (RP) padomniece Daiga Holma. atzina, ka pārrunas ar V-Traffic turpinās, taču «labā ziņa ir tā, ka partneris ir piekritis sadarbībai.»

Savukārt Iekšlietu ministrija divu mēnešu laikā izvērtēs iespēju fotoradarus no Vācijas ražotāja Vironic atpirkt, tā nolēma valdība.
Laiks nepieciešams, lai neatkarīgs auditors veiktu 57 esošo mērierīču – 27 stacionāro un 30 pārvietojamo fotoradaru – izvērtējumu. Valsts nevēlas pārmaksāt par šo aktīvu cenu. Jebkurā gadījumā runa nav par 10 milj. Ls, norādīja iepriekš iekšlietu ministrs, pagaidām nenosaucot iespējamos valsts izdevumus fotoradaru iegādei.

Līdz augusta beigām uzņēmums bija uzstādījis un nodevis policijai 27 stacionāros fotoradarus. Kopumā Vitronic Baltica bija jāuzstāda 160 stacionārie fotoradari, no kuriem 60 bija jābūt tukšiem. Papildus tam komersantam bija jānodrošina arī 30 pārvietojamo fotoradaru darbība. Jāpiebilst, ka līdz līguma laušanas dienai Vitronic Baltica turpinās savu darbu, un arī fotoradari darbosies un fiksēs pārkāpumus.

DB arī rakstīja, ka fotoradaru ieviesējs publiski vairākkārt ir norādījis, ka iemesli, kāpēc aizkavējusies stacionāro fotoradaru ieviešana, esot a/s Latvijas Krājbanka krahs, kā arī gausā būvatļauju izsniegšana. Tomēr arī pats uzņēmums nonāca grūtībās, un Vidzemes priekšpilsētas tiesa šā gada 27. jūlijā ierosināja uzņēmumam TAP.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra