Šā gada pirmo ceturksni OCTA nozare noslēgusi ar 24 tūkstošu latu lieliem zaudējumiem, liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) OCTA apdrošināšanas darbības rādītāji.

Tomēr, lai gan nozares rādītāji vēl joprojām ir negatīvi, sasniegtais zaudējumu apmērs ir zemāks nekā pērnā gada pirmajos trijos mēnešos, kad ceturksnis pabeigts ar vairāk nekā 31 tūkstoša latu lieliem zaudējumiem, norāda LTAB.

Saskaņā ar LTAB informācijas sistēmas datiem kopumā šā gada pirmajos trijos mēnēnešos notikušo ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) skaits, par kuriem iesniegti zaudējumu pieteikumi apdrošināšanas sabiedrībās (apdrošināšanas gadījumu skaits), bija 6 748, kas salīdzinājumā ar attiecīgu periodu pērn ir samazinājies par 29,8% (9 616 CSNg). Uz saskaņoto paziņojumu pamata 2012.gada 3 mēnešos reģistrēti 4 345 CSNg. Kā norāda LTAB, lielākais uz saskaņoto paziņojumu pamata reģistrētais CSNg skaits bijis vērojams martā.

Savukārt apdrošināšanas sabiedrībās un LTAB, kas administrē Garantijas fondu, gada pirmajos trijos mēnešos iesniegti kopā 8 974 zaudējumu pieteikumi, kas ir par 2 796 jeb 28% mazāk nekā aizvadītā gada attiecīgā laika posmā. Gada pirmajos trijos mēnešos pieņemti 9 383 lēmumi par apdoršināšanas atlīdzības izmaksām par kopējo summu Ls 5 974 291, kas ir par 11,2% mazāk nekā pērn tādā pašā laika posmā. Vislielākā atlīdzību lēmumu summa tika izmaksāta par transportlīdzekļu bojājumu un bojāejas zaudējumu atlīdzināšanu, kas kopā veidoja 85,1% no kopējās atlīdzību summas.

 Šobrīd OCTA jomā darbojas astoņas apdrošināšanas sabiedrības, divas ārvalstu apdrošināšanas sabiedrību filiāles Latvijā, kā arī kopš 2012.gada 30.marta LTAB pievienojies jauns tirgus spēlētājs Compensa T.U. SA, kas tuvākajā laikā atvērs arī filiāli Latvijā. Gada pirmajos trijos mēnešos apdrošināšanas sabiedrībām piekritušo atlīdzību prasību neto summa sastādīja Ls 4 408 643, kas ir par 14,0% vairāk nekā 2011.gada 3 mēnešos, un attiecīgi nopelnīto prēmiju summa sastādīja Ls 6 571 931, kur arī ir vērojams pieaugums par 7,7%.

«Bruto parakstīto prēmiju palielinājums, bruto izmaksāto atlīdzību samazinājums, apdrošinātāju darbības izdevumu samazinājums, salīdzinot ar 2011.gada pirmā ceturkšņa rādītājiem, deva iespēju  noslēgt 2012.gada pirmo ceturksni ar mazāku negatīvo darbības rezultātu OCTA apdrošināšanas jomā – 24 148 Ls zaudējumiem. Protams, tas nenozīmē, ka esam nonākuši pirmskrīzes periodā un varam neturpināt nozares stabilizāciju, taču gaisma tuneļa galā ir redzama,» skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra