Sniegputeņa laikā Rīgā autovadītāji, uzrādot transportlīdzekļa tehnisko pasi, varēs izmantot sabiedrisko transportu bez maksas, savā Twitter kontā paziņojis Rīgas pašvaldības vadītājs Nils Ušakovs.

Papildināta ar 2., 3., 4. rindkopu.

Šāds Rīgas mēra paziņojums nācis klajā pēc tam, kad izskanējušas sinoptiķu prognozes - aktī uz ceturtdienu Rīgā gaidāma ilgstoša snigšana, kas turpināsies līdz pēcpusdienai. Saskaņā ar prognozēm, sniega segas biezums var pieaugt par sešiem līdz desmit centimetriem.

«Rītdien līdz 14.00 snigs. Aicinu autovadītājus atstāt mašīnu mājās, paņemt līdz tehnisko pasi un bez maksas braukt ar sabiedrisko transportu,» sociālajā medijā pauda N. Ušakovs, uzsverot, ka bezmaksas sabiedriskais transports autovadītājiem būs pieejams visu dienu. «Šie braukšanas atvieglojumi tiek ieviesti, lai mazinātu satiksmes intensitāti un sastrēgumus stipras snigšanas laikā un atvieglojotu ielu uzturēšanas tehnikas darbu,» skaidroja pilsētas vadītājs.

Par derīgām braukšanai sabiedriskajā transportā tiks uzskatītas arī, piemēram, tās tehniskās pases, kuras izsniegtas uz līzinga kompāniju, citu ģimenes locekļu vai citu personu vārda.

Pašvaldība informēs par prognozēto snigšanu jau iepriekšējā dienā, un informāciju, kad šādi atvieglojumi stājas spēkā un tiek pārtraukti, varēs atrast pašvaldības interneta vietnēs sniegs.riga.lv, riga.lv, kā arī par to tiks informēti plašsaziņas līdzekļi.

Rīta un vakara stundās, kad cilvēki dodas uz darbu un mājup, braukšana ir palēnināta,  jo specializētā tehnika pārvietojas kopējā satiksmes plūsmā.

Rīgas domes Satiksmes departamenta speciālisti aicinājuši transportlīdzekļu vadītājus savlaicīgi doties plānotajās dienas gaitās, jo ziemas apstākļos transportlīdzekļu vadītāji ir piesardzīgāki un pārvietojas lēnāk.

Jau ziņots, ka autovadītāji līdz šim sabiedrisko transportu Rīgā, uzrādot transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību jeb tehnisko pasi, varēja izmantot «Dienā bez auto», kas tika rīkota Eiropas Mibilitātes nedēļas noslēgumā.

Rīgas satiksme šā gada septembrī piešķīrusi atlaidi bezmaksas braukšanas pilsētas sabiedriskajā transportā vairāk nekā 49 tūkst. skolēnu. Tāpat bezmaksas sabiedrisko transportu galvaspilsētā var izmantot nestrādājoši galvaspilsētas vecuma pensionāri, trešās grupas redzes un dzirdes invalīdi un Černobiļas AES avārijas seku likvidētāji.

N. Ušakovs šā gada augustā pauda, ka pašlaik Rīgas dome nevar atļauties bezmaksas sabiedrisko transportu, un tas domei izmaksātu vismaz 35 milj. Ls.

Db.lv atgādina, ka pašvaldību vēlēšanas notiks nākamā gada 1. jūnijā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra